O Paralelních listech

Web vznikl v srpnu 2017 se záměrem konfrontovat vlastence vlastní hloupostí a šroubovat jejich argumenty do absurdních měřítek. Cílem není ani tak šířit a vytvářet nové fake news, jako spíše pracovat s obecně rozšířenými názory a „překroucením je narovnat“, aby si potencionální šiřitel nesmyslů uvědomil, že to, co sdílí, jsou jen kraviny. Průměrně inteligentním lidem, kteří mají vlastní rozum i bez toho, aby to museli dokazovat svému okolí, tyto texty slouží především jako zdroj zábavy – a pevně doufáme, že dobré. V textu je krom satiry, sarkasmu a cynismu taktéž hojně využíván důkaz sporem (reductio ad absurdum).

Seznamte se prosím s autory, kteří jsou nedílnou součástí Paralelních listů! Jména jsou řazena v abecedním pořadí. Pro věčnou slávu a protesty korektorky, je Pomeranč na prvním místě.

Pisálci:

Dom (Dom)Dom (Dom)

Dom, vlastním jménem Ctibor Příbor, je zakomplexovaný, podsaditý muž s krizí středního věku, který má na hlavě obří kouty, v nichž by mohla klečet i Halina Pawlowská. Jelikož není zrovna lev salónů, žije v 1+kk s manželkou jménem Donuta Nutello. Donuta není drobná dívenka, kterou opřete v koupelně na umývadle, aniž byste se propadli stropem o tři patra níž a vytvořili siluetu hrocha na asfaltu podzemního parkoviště. A tak Ctibor utíká z reality prostřednictvím kritiky všeho a všech.

Hermor (Hermor)Hermor (Hermor)

Neustále opilá a zdrogovaná kreatura, která zapomněla, na jaké planetě a v kterém století se nachází. Obvykle jej můžete potkat na hlavním nádraží v Praze, jak po vás chce drobák. Vyznavačem názoru, že nejlepším lubrikantem jsou dětské slzy.

Mahon (Mahon)Mahon (Mahon)

Přírodní typ, roztomilá alkoholička, která se nebojí zneužívat léky. Vyznavačka hororů a plesů na Zbirohu se zvráceným smyslem pro humor. Téměř celý život se pohybuje výhradně po pražských kavárnách, nejčastěji v Dejvicích. A celý život touží po něčem čistém a krásném a konečně se dočkala, Pražská vodka má nový obal.

Malcolm (Malcolm)Malcolm (Malcolm)

Celým jménem Malcolm Walter Black. Pochází z varné baňky, ve které jeho rodiče vyráběli pervitin. Je tedy přesně jako Obelix permanentně pod účinkem omamných látek. V sedmi letech převzal otěže rodinného impéria a rozšířil pervitin do základních a mateřských škol. Na poličce se mu válí diplom za plavání, fotografie Heisenberga s autogramem, Michellinská hvězda za vaření pika a osvědčení o naprosté imbecilitě. Má alergii na citrusy a ve volném čase pracuje jako kuchař Bradleyho Coopera.

Nodaxx (Nodaxx)Nodaxx (Nodaxx)

Avidní pokračovatel DJského řemesla po Anginu van Brufenovi a DJ Arnoštkovi. Miluje suchý humr, kvantitativní jídlo a řízky. Hlavním cílem života je stát se prezidentem a zavést vládu stylu ČČBUC (Čubky Čáry Bary Udílení Cen). Dostatečně inteligentní na to, aby jeho přezdívka nebyla Prcivál.

Parzival (Parzival)Parzival (Parzival)

Maskot Paralelních listů. Ajťák, grafik, PPC-Ninja a autor placený Sorosem s konexemi na Kalouska. O poledních pauzách chodí po ulicích města, hladí děti po vláscích a kolemjdoucím rozdává květiny. Mezi sedmou a osmou večer roní černé perly a ve volných chvílích léčí pohledem rakovinu.

Valhalla (Valhalla)Valhalla (Valhalla)

Perfekcionismem zkriplený puntičkář když o nic nejde, apatický flákač když jde o všechno. Ráda používá velká slova, avšak zřídkakdy tak velká jako její komplexy.
Pracuje pouze za úplatu či pod pohrůžkou násilí. To by si totiž nenechala ujít.


Korektoři:

Mia (Mia)Mia (Mia)

Narodila se v zemi krátce a rychle mluvících lidí. Ráda se chlubí vysokoškolským titulem, který jí zatím víceméně k ničemu nebyl. Ze všechno nejradši ale opravuje pravopisné či gramatické chyby jiných, a proto se rozhodla budovat zářnou kariéru jako korektorka na Paralelních listech.

Pomeranč (Pomeranč)Pomeranč (Pomeranč)

Pomeranč (z lat. pomorancium, z pomum, jablko, a arancia, oranžová) je plod pomerančovníku čínského (Citrus sinensis) z čeledi routovité (Rutaceae). Pomerančovníky jsou stromy, zřídka i keře. Pochází pravděpodobně ze subtropických hraničních oblastí Číny a Vietnamu, nikde neroste jako planá rostlina. V 15. století byl do Evropy dovezen portugalskými obchodníky a záhy po objevení Ameriky i tam. Nyní je rozšířen do všech subtropických oblastí, v tropech se mu pro přílišnou vlhkost nedaří. Jde o nejvíce pěstované citrusové plody na světě.
Ve volných chvílích hlídá hranice před Malcolmem.

Rádi mezi nás přivítáme autora se smyslem pro humor, cynickým a sarkastickým pohledem na svět. Taktéž máme zájem o nudné otrapy, kteří by nám byli schopni dělat korektory.
V případě, že máte zájem zkusit si publikaci, přihlašte se na náš redakční Discord a odchytněte si nás. Téma i formu necháme čistě na tobě. Překvap nás!
Pokud s tvým textem budeme opakovaně spokojeni, získáš přístup do adminu, kam budeš moci vkládat koncepty sám.

Publikujeme v intuitivním redakčním systému WordPress

 


Následující řádky jsou určeny pro všechny „vlastence“, kteří se marně pokoušejí zjistit, kdo jsme. Dovolte prosím, abychom vám usnadnili práci a přidali sem odkaz pro vygenerování informací o doméně. Kompletní digitálně podepsaný výpis získáte kliknutím na ikonu vlevo (ano, je nám jasné, že z něj nic nevyčtete. Děkujeme, že nás o této skutečnosti opakovaně informujete, ale prosím uvědomte si, že přesně tohle byl záměr. Stejně tak ani nejsme majitelé společnosti, která pro nás vyrábí odznáčky a další vlastenecké předměty.)
Chápejte prosím, že admini Paralelních listů jsou pasivně agresivní svině. Kdyby se veřejně chlubili svojí identitou, ztratili by poměrně významné eso v rukávu, a to mu prostě do karet úplně nehraje. V případě dalších dotazů se můžete obrátit na našeho tiskového mluvčího, na kterého naleznete kontakt  >>ZDE<<