O Paralelních listech

Web vznikl v srpnu 2017 se záměrem konfrontovat vlastence vlastní hloupostí a šroubovat jejich argumenty do absurdních měřítek. Cílem není ani tak šířit a vytvářet nové fake news, jako spíše pracovat s obecně rozšířenými názory a „překroucením je narovnat“, aby si potencionální šiřitel nesmyslů uvědomil, že to, co sdílí, jsou jen kraviny. Průměrně inteligentním lidem, kteří mají vlastní rozum i bez toho, aby to museli dokazovat svému okolí, tyto texty slouží především jako zdroj zábavy – a pevně doufáme, že dobré. V textu je krom satiry, sarkasmu a cynismu taktéž hojně využíván důkaz sporem (reductio ad absurdum).

Seznamte se prosím s autory, kteří jsou nedílnou součástí Paralelních listů! Jména jsou řazena v abecedním pořadí. Pro věčnou slávu a protesty korektorky, je Pomeranč na prvním místě.

Pisálci:

Dom (Dom)Dom (Dom)

Dom, vlastním jménem Ctibor Příbor, je zakomplexovaný, podsaditý muž s krizí středního věku, který má na hlavě obří kouty, v nichž by mohla klečet i Halina Pawlowská. Jelikož není zrovna lev salónů, žije v 1+kk s manželkou jménem Donuta Nutello. Donuta není drobná dívenka, kterou opřete v koupelně na umývadle, aniž byste se propadli stropem o tři patra níž a vytvořili siluetu hrocha na asfaltu podzemního parkoviště. A tak Ctibor utíká z reality prostřednictvím kritiky všeho a všech.

Hermor (Hermor)Hermor (Hermor)

Neustále opilá a zdrogovaná kreatura, která zapomněla, na jaké planetě a v kterém století se nachází. Obvykle jej můžete potkat na hlavním nádraží v Praze, jak po vás chce drobák. Vyznavačem názoru, že nejlepším lubrikantem jsou dětské slzy.

Malcolm (Malcolm)Malcolm (Malcolm)

Celým jménem Malcolm F. Black. Původem chudý afroamerický farmář z Minnesoty, jehož rodiče byli bratranci a prarodiče sourozenci. Proto se lidé jako on už moc nerodí. Velice často dělá srandy u kterých se chcípá. Je nutno podotknout, že lidé nechcípají smíchy, ale na mnohočetné zlomeniny, když po nich hodí jejich vlastní matku, jakmile se nesmějí. Zatímco si všichni užívají života, Malcolm užívá pervitin. V neposlední době má doma červený diplom za absolvování studií profi hejtu. Chtěl by být jako Dom.

Nodaxx (Nodaxx)Nodaxx (Nodaxx)

Avidní pokračovatel DJského řemesla po Anginu van Brufenovi a DJ Arnoštkovi. Miluje suchý humr, kvantitativní jídlo a řízky. Hlavním cílem života je stát se prezidentem a zavést vládu stylu ČČBUC (Čubky Čáry Bary Udílení Cen). Dostatečně inteligentní na to, aby jeho přezdívka nebyla Prcivál.

Obiwan (Obiwan)Obiwan (Obiwan)

Vesničan z rolnické rodiny a moravský patriot, jenž nepohrdne jakýmkoliv hulením a chlastem a svou šálu Komety Brno nosí hrdě i do kostela. Ve volném čase se stará o své pole, aby měl co do šlukovky. U toho poslouchá venkovský nekomerční gastrorap a přemýšlí nad tím, jestli jsou hvězdné války podle skutečnosti.

Parzival (Parzival)Parzival (Parzival)

Maskot Paralelních listů. Ajťák, grafik, PPC-Ninja a autor placený Sorosem s konexemi na Kalouska. O poledních pauzách chodí po ulicích města, hladí děti po vlascích a kolemjdoucím rozdává květiny. Mezi sedmou a osmou večer roní černé perly a ve volných chvílích léčí pohledem rakovinu.


Korektoři:

Mia (Mia)Mia (Mia)

Narodila se v zemi krátce a rychle mluvících lidí. Ráda se chlubí vysokoškolským titulem, který jí zatím víceméně k ničemu nebyl. Ze všechno nejradši ale opravuje pravopisné či gramatické chyby jiných, a proto se rozhodla budovat zářnou kariéru jako korektorka na Paralelních listech.

Pomeranč (Pomeranč)Pomeranč (Pomeranč)

Pomeranč (z lat. pomorancium, z pomum, jablko, a arancia, oranžová) je plod pomerančovníku čínského (Citrus sinensis) z čeledi routovité (Rutaceae). Pomerančovníky jsou stromy, zřídka i keře. Pochází pravděpodobně ze subtropických hraničních oblastí Číny a Vietnamu, nikde neroste jako planá rostlina. V 15. století byl do Evropy dovezen portugalskými obchodníky a záhy po objevení Ameriky i tam. Nyní je rozšířen do všech subtropických oblastí, v tropech se mu pro přílišnou vlhkost nedaří. Jde o nejvíce pěstované citrusové plody na světě.
Ve volných chvílích hlídá hranice před Malcolmem.

Rádi mezi nás přivítáme autora se smyslem pro humor, cynickým a sarkastickým pohledem na svět. Taktéž máme zájem o nudné otrapy, kteří by nám byli schopni dělat korektory.
V případě, že máte zájem zkusit si publikaci, přihlašte se do >>TÉTO SKUPINY<< a vložte autorský článek, se kterým budete sami za sebe spokojeni. Téma i formu necháme čistě na tobě. Překvap nás!
Pokud s tvým textem budeme opakovaně spokojeni, získáš přístup do adminu, kam budeš moci vkládat koncepty sám.

Publikujeme v intuitivním redakčním systému WordPress

 


Následující řádky jsou určeny pro všechny „vlastence“, kteří se marně pokoušejí zjistit, kdo jsme. Dovolte prosím, abychom vám usnadnili práci a přidali sem odkaz pro vygenerování informací o doméně. Kompletní digitálně podepsaný výpis získáte kliknutím na ikonu vlevo (ano, je nám jasné, že z něj nic nevyčtete. Děkujeme, že nás o této skutečnosti opakovaně informujete, ale prosím uvědomte si, že přesně tohle byl záměr. Stejně tak ani nejsme majitelé společnosti, která pro nás vyrábí odznáčky a další vlastenecké předměty.)
Chápejte prosím, že admini Paralelních listů jsou pasivně agresivní svině. Kdyby se veřejně chlubili svojí identitou, ztratili by poměrně významné eso v rukávu, a to mu prostě do karet úplně nehraje. V případě dalších dotazů se můžete obrátit na našeho tiskového mluvčího, na kterého naleznete kontakt  >>ZDE<<