O Paralelních listech

Update: 22.11.2019
Naše stránka se během dnešního poledne dožila fanouška s pořadovým číslem 30 000. Když jsme v roce 2017 začínali, ani nás nenapadlo, že bychom s počtem followerů mohli symbolizovat skutečné stáří Heleny Vondráčkové. Že jediný, kdo bude vyhrožovat žalobou, bude Ferrero kvůli článku s Kindervajíčky. Že budeme mít dost materiálu na vydání vlastní knihy. Že si nás někteří politici bloknou a vzápětí začnou brečet, že i když mají metr dvacet, neznamená to, že jsou malí duchem. A hlavně, že po dvou a půl letech budeme stále existovat (tím spíše, když jsme schytali téměř 40 banů a jeden unpublish). Přátelé, přední fanoušci, fanoušci, ale i čumilové a záškodníci, kteří nám svou aktivitou pasivně zvyšujete dosah, díky vám za to. Bez vás bychom tu nebyli, a to vy nám dáváte sílu pokračovat v tom, co nám jde nejlépe!

Seznamte se prosím s autory, kteří jsou nedílnou součástí Paralelních listů! Jména jsou řazena v abecedním pořadí. Pro věčnou slávu a protesty korektorky, je Pomeranč na prvním místě.

Pisálci:

avatar for Dom (Dom)Dom (Dom)

Dom, vlastním jménem Ctibor Příbor, je zakomplexovaný, podsaditý muž s krizí středního věku, který má na hlavě obří kouty, v nichž by mohla klečet i Halina Pawlowská. Jelikož není zrovna lev salónů, žije v 1+kk s manželkou jménem Donuta Nutello. Donuta není drobná dívenka, kterou opřete v koupelně na umývadle, aniž byste se propadli stropem o tři patra níž a vytvořili siluetu hrocha na asfaltu podzemního parkoviště. A tak Ctibor utíká z reality prostřednictvím kritiky všeho a všech.

avatar for Hermor (Hermor)Hermor (Hermor)

Neustále opilá a zdrogovaná kreatura, která zapomněla, na jaké planetě a v kterém století se nachází. Obvykle jej můžete potkat na hlavním nádraží v Praze, jak po vás chce drobák. Vyznavačem názoru, že nejlepším lubrikantem jsou dětské slzy.

avatar for Mahon (Mahon)Mahon (Mahon)

Přírodní typ, roztomilá alkoholička, která se nebojí zneužívat léky. Vyznavačka hororů a plesů na Zbirohu se zvráceným smyslem pro humor. Téměř celý život se pohybuje výhradně po pražských kavárnách, nejčastěji v Dejvicích. A celý život touží po něčem čistém a krásném a konečně se dočkala, Pražská vodka má nový obal.

avatar for Malcolm (Malcolm)Malcolm (Malcolm)

Pochází z varné baňky, ve které jeho rodiče vyráběli pervitin. Je tedy přesně jako Obelix permanentně pod účinkem omamných látek. V sedmi letech převzal otěže rodinného impéria a rozšířil pervitin do základních a mateřských škol. Na poličce se mu válí diplom za plavání, fotografie Heisenberga s autogramem, Michellinská hvězda za vaření pika a osvědčení o naprosté imbecilitě. Vystupuje pod uměleckým jménem Narcos Cosinus. Sypké návykové látky lajnuje zásadně ve stylu "Přilehlá k odvěsně". Má alergii na citrusy a ve volném čase pracuje jako kuchař Bradleyho Coopera.

avatar for Nodaxx (Nodaxx)Nodaxx (Nodaxx)

Avidní pokračovatel DJského řemesla po Anginu van Brufenovi a DJ Arnoštkovi. Miluje suchý humr, kvantitativní jídlo a řízky. Hlavním cílem života je stát se prezidentem a zavést vládu stylu ČČBUC (Čubky Čáry Bary Udílení Cen). Dostatečně inteligentní na to, aby jeho přezdívka nebyla Prcivál.

avatar for Parzival (Parzival)Parzival (Parzival)

Maskot Paralelních listů. Ajťák, grafik, PPC-Ninja a autor placený Sorosem s konexemi na Kalouska. O poledních pauzách chodí po ulicích města, hladí děti po vláscích a kolemjdoucím rozdává květiny. Mezi sedmou a osmou večer roní černé perly a ve volných chvílích léčí pohledem rakovinu.

avatar for Valhalla (Valhalla)Valhalla (Valhalla)

Perfekcionismem zkriplený puntičkář když o nic nejde, apatický flákač když jde o všechno. Ráda používá velká slova, avšak zřídkakdy tak velká jako její komplexy.
Pracuje pouze za úplatu či pod pohrůžkou násilí. To by si totiž nenechala ujít.


Korektoři:

avatar for Mia (Mia)Mia (Mia)

Narodila se v zemi krátce a rychle mluvících lidí. Ráda se chlubí vysokoškolským titulem, který jí zatím víceméně k ničemu nebyl. Ze všechno nejradši ale opravuje pravopisné či gramatické chyby jiných, a proto se rozhodla budovat zářnou kariéru jako korektorka na Paralelních listech.

avatar for Pomeranč (Pomeranč)Pomeranč (Pomeranč)

Pomeranč (z lat. pomorancium, z pomum, jablko, a arancia, oranžová) je plod pomerančovníku čínského (Citrus sinensis) z čeledi routovité (Rutaceae). Pomerančovníky jsou stromy, zřídka i keře. Pochází pravděpodobně ze subtropických hraničních oblastí Číny a Vietnamu, nikde neroste jako planá rostlina. V 15. století byl do Evropy dovezen portugalskými obchodníky a záhy po objevení Ameriky i tam. Nyní je rozšířen do všech subtropických oblastí, v tropech se mu pro přílišnou vlhkost nedaří. Jde o nejvíce pěstované citrusové plody na světě.
Ve volných chvílích hlídá hranice před Malcolmem.

avatar for Rybak (Rybak)Rybak (Rybak)

Věčný student a příležitostný autista. O existenci jeho předkožky se vedou debaty napříč politickým spektrem. Legendy tvrdí, že pokud najdete mem, který ještě neviděl, získáte doživotní dlouhověkost.

Rádi mezi nás přivítáme autora se smyslem pro humor, cynickým a sarkastickým pohledem na svět. Taktéž máme zájem o nudné otrapy, kteří by nám byli schopni dělat korektory.
V případě, že máte zájem zkusit si publikaci, přihlašte se na náš redakční Discord a odchytněte si nás. Téma i formu necháme čistě na tobě. Překvap nás!
Pokud s tvým textem budeme opakovaně spokojeni, získáš přístup do adminu, kam budeš moci vkládat koncepty sám.

Publikujeme v intuitivním redakčním systému WordPress

 


Následující řádky jsou určeny pro všechny „vlastence“, kteří se marně pokoušejí zjistit, kdo jsme. Dovolte prosím, abychom vám usnadnili práci a přidali sem odkaz pro vygenerování informací o doméně. Kompletní digitálně podepsaný výpis získáte kliknutím na ikonu vlevo (ano, je nám jasné, že z něj nic nevyčtete. Děkujeme, že nás o této skutečnosti opakovaně informujete, ale prosím uvědomte si, že přesně tohle byl záměr. Stejně tak ani nejsme majitelé společnosti, která pro nás vyrábí odznáčky a další vlastenecké předměty.)
Chápejte prosím, že admini Paralelních listů jsou pasivně agresivní svině. Kdyby se veřejně chlubili svojí identitou, ztratili by poměrně významné eso v rukávu, a to mu prostě do karet úplně nehraje. V případě dalších dotazů se můžete obrátit na našeho tiskového mluvčího, na kterého naleznete kontakt  >>ZDE<<