Makak roku 2023

Dámy a pánové, fanoušci, … Jindro, a další nominovaní kokoti. Rok se s rokem sešel, a my máme tu čest, představit vám třetí ročník soutěže Makak roku, která je tu především proto, abychom vám vyjádřili díky za to, jací jste zmrdi, protože bez vás by Paralelní listy nemusely existovat. Ale existují. To znamená, že existujete i vy. A protože v tomto čertově kole musí existovat i nějaké to potěšení nad lidskou zbytečností, chamtivostí, hloupostí, či esencí debility, sešli jsme se zde znovu, abychom ocenili toho největšího makaka z vás, který si zaslouží trůn největšího dezoláta České (potažmo Československé) republiky.

Oproti předchozím ročníkům jsme se v hlasování trochu posunuli. V loňském roce jsme se setkali s nemilou situací, kdy se zveřejnění duelisté nesmířili se svojí existencí v soutěži, a některá hlasování tak byla po pár dnech odebrána z důvodu dehonestace opičích entit a přirovnávání jejich mrzkého života k hmyzu. Což je samozřejmě nepěkné, protože urážet švába něčím, jako je Jana Peterková, je jednoduše trochu přes čáru. Ale poučili jsme se. Facebook je soukromá platforma, a majitel si může určovat pravidla jak se mu zlíbí. Jakkoliv si myslíme, že jsou debilní, je to to jediné, co s tím můžeme dělat. A proto jsme se přesunuli s hlasováním na náš vlastní web, kde si můžeme určovat debilní pravidla tak dlouho, než se nám v datové schránce začnou kupit trestní oznámení.

Krom toho to má ovšem i výhodu v tom, že hlasování již není nutně limitováno pouze na Facebook, ale hlasovat může prakticky kdokoliv s přístupem k internetu. Počítáme například s přísunem velkého počtu uživatelů třetího věku v případě, že se nám podaří zprovoznit řetězové maily a vhodně je zamíchat do zaručených zpráv o ještěrech v Bílém domě a 5G vysílačích, které za letu upekly všechny vlaštovky na frekvenci 105 MHz, a proto v prosinci nejsou žádné vidět.

 

Přejděme ale k samotnému průběhu hlasování

Pravidla editována 26.12.2023. Změny vyznačeny kurzívou.

Máme pro vás připraveny celkem čtyři série vyřazovacích duelů a jeden ultimativní finálový souboj, který vám 12.01.2024 20.01.2024 odhalí krále makaků.

  • První série odstartuje 04.12.2023 a v celkem 20 22 duelech se proti sobě postaví 40 44 makaků, kteří jsou společně nějakým způsobem spojeni. Ať již ideově, mentálně, nebo třeba pohlavní chorobou.
  • Druhá série bude zahájena na Štědrý den Nový rok. Bude obsahovat 10 duelů, a osobnosti budou opět seřazeny tak, aby k sobě co nejvíce pasovaly. S ohledem na tuto situaci je již nicméně trochu zřejmé, že zde některé charaktery budou jednoduše silnější, než ty ostatní. S tím je ale potřeba počítat. Přesto se pokusíme v tomto vyřazovacím kole naskládat duely tak, aby co nejlépe vyvažovaly schopnosti nominovaných makaků.
  • Do tuhého začne jít 03.01.2024 11.01.2024, kdy odstartuje třetí kolo s 12 vyššími makaky. Toto je okamžik, kdy již bude odděleno skutečné zrno od plev, a každý jeden makak si od vás zaslouží patřičnou úctu za všechny ty opičárny, které v uplynulém roce stihl. Zároveň se zde nachází duel divokých karet, což jsou v podstatě dvě jména, která za dobu trvání soutěže sesbírali nejvyšší počet hlasů, ale do třetího kola nepostoupili. Do třetího kola pokračují coby divoká karta z prvního kola dva výherci duelů, kteří zde byli přidáni v rámci doplněných nominací po teroristickém útoku v Praze (21.12.2023).
  • 09.01.2024 17.01.2024 tak budeme z duelů znát posledních šest semifinalistů a před vyhlášením krále makaků zbývají poslední čtyři hlasování.
  • 12.01.2024 20.01.2024 z tří přeživších finalistů vybereme nového krále makaků.

 

Způsob hlasování

Každý den ráno (přibližně kolem osmé) bude zveřejněn duel pro aktuální den. Každý duel bude mít vlastní stránku s odkazem na anketu a průvodní text, který vám přiblíží jejich životy a důvod, proč by se měli stát postupujícím do dalšího kola. Anketa je po vyhlášení následujícího duelu příští den uzamčena, a není v ní možné hlasovat dále.

Toto je uzamčená anketa

  • Varianta A (67%, 100 Hlasy)
  • Varianta B (33%, 50 Hlasy)

Počet hlasujících: 150

Nahrávání ... Nahrávání ...

Hlasování probíhá zakliknutím první nebo druhé varianty (finále bude mít varianty tři). Hlas není možné dodatečně zrušit nebo změnit.

Toto je testovací anketa

Zobrazit výsledky

Nahrávání ... Nahrávání ...

Aby byl přehled výherců a poražených přehlednější, pokusíme se v průběhu soutěže připravit jednoduchého pavouka s výsledky.

 

Odkazy na jednotlivé série a duely