Makak roku 2023

Dámy a pánové, fanoušci, … Jindro a další nominovaní kokoti, kteří jste se přišli přesvědčit o tom, jestli je to pravda, a jste na seznamu. Rok se s rokem sešel, a my máme tu čest, představit vám první polovinu trotlů, kteří se svým vystupováním za uplynulý rok zasloužili o to, aby bylo jejich opičí poskakování bedlivěji dokumentováno, a aby se na jejich mrzké životy zaměřil váš zrak. Některá jména vám budou z předchozích ročníků důvěrně známá, jiná teprve na svých pět minut slávy čekají. Přesto je ale jejich zbytečná existence předurčuje k velkým věcem, a dost možná mohou nárokovat i trůn nejvyššího makaka pro letošní rok!

Předvybrali jsme za vás první dvacítku gladiátorů, kteří se v duelech v průběhu prosince budou pokoušet vyškrábat se po zádech svých protivníků ke korytu (takže vlastně nic nového). Doplnili o pár exemplářů, které byste neprávem přehlédli, a po vás teď chceme jediné. Doplňte nám do komentářů pod tímto textem jména, která podle vás rozhodně chybí (ideálně doplňte i zářez, proč si myslíte, že by zde měl být). Podobně, jako je tomu na sociálních sítích potom prosím palcujte, jak moc je podle vás exemplář relevantní pro účast v klání Makak roku 2023. Výsledkem bude druhá dvacítka opičáků, kterou si určíte vy sami.

Soutěž bude (jako již tradičně) probíhat v průběhu měsíce prosince, a v první polovině měsíce ledna budeme znát jméno opičáka, který usedne na trůn!

První dvacítka nominovaných makaků je:

1. AnaL Zyrtec Lemplová
2. Daniel ‘Kydovidlák‘ Sterzik
3. Daniel Vávra
4. Ivan Smetana (KTV Live)
5. Jana Peterková
6. Jiří Nezdolný XXL Montenegro Černohorský
7. Jindřich ‘Sturmführer‘ Rajchl
8. Kateřina (ne)Konečná
9. Ladislav ‘na prvním místě‘ Vrabel
10. Luboš XXXaver Veselý
11. Nela Lisková
12. Norbert Klingon Naxera
13. Ondřej Prokop
14. Ondřej Tchoř
15. Pavel Lžítko
16. Patrik Pečénka (Za vylhanou pravdu)
17. SPRÁVCE LUKÁŠ Bočan
18. Tomáš Čermák
19. Zuzana Majerová
20. Žarko Jovanovič (Raptor TV)