O Paralelních listech

Nabíráme posily:

Rádi mezi sebe přivítáme autora se smyslem pro humor, cynickým a sarkastickým pohledem na svět. Taktéž máme zájem o nudné otrapy, kteří by nám byli schopni dělat korektory. Hledáme ideálně invalidní afroameričanku, která bude zároveň midgetí lesba, držitelka ZTP/P, válečná veteránka, vnučka Soroše, jediná dědička Salazara Zmijozele, panna, chovatelka jednorožců a milovnice kolumbijské kávy a koksu. Zkrátka někoho, za koho dostaneme nějaké dotace od Evropské unie a pracáku, když ho vezmeme pod křídla.
V případě, že máš zájem zkusit si publikaci, přihlaš se na náš redakční Discord a odchytni si nás. Téma i formu necháme čistě na tobě. Překvap nás!

 

Update: 22.11.2019
Naše stránka se během dnešního poledne dožila fanouška s pořadovým číslem 30 000. Když jsme v roce 2017 začínali, ani nás nenapadlo, že bychom s počtem followerů mohli symbolizovat skutečné stáří Heleny Vondráčkové. Že jediný, kdo bude vyhrožovat žalobou, bude Ferrero kvůli článku s Kindervajíčky. Že budeme mít dost materiálu na vydání vlastní knihy. Že si nás někteří politici bloknou a vzápětí začnou brečet, že i když mají metr dvacet, neznamená to, že jsou malí duchem. A hlavně, že po dvou a půl letech budeme stále existovat (tím spíše, když jsme schytali téměř 40 banů a jeden unpublish). Přátelé, přední fanoušci, fanoušci, ale i čumilové a záškodníci, kteří nám svou aktivitou pasivně zvyšujete dosah, díky vám za to. Bez vás bychom tu nebyli, a to vy nám dáváte sílu pokračovat v tom, co nám jde nejlépe!

Seznamte se prosím s autory, kteří jsou nedílnou součástí Paralelních listů! Jména jsou řazena v abecedním pořadí.

Pisálci:

avatar for Hermor (Hermor)Hermor (Hermor)

Neustále opilá a zdrogovaná kreatura, která zapomněla, na jaké planetě a v kterém století se nachází. Obvykle jej můžete potkat na hlavním nádraží v Praze, jak po vás chce drobák. Vyznavačem názoru, že nejlepším lubrikantem jsou dětské slzy.

avatar for Malcolm (Malcolm)Malcolm (Malcolm)

Celým jménem Malcolm Black. Jako malý spadl do kotle s pervitinem a již v sedmi letech převzal otěže rodinného podniku a rozšířil piko i na základní školy. Ve volném čase mlátí příšery, zkouší různé kombinace léků proti bolesti a nerespektuje zákaz focení v Zoo. Na poličce má diplom za druhé místo v plavání a Michellinskou hvězdu za vaření pika. Trpí alergií na citrusy.

avatar for Parzival (Parzival)Parzival (Parzival)

Maskot Paralelních listů. Ajťák, grafik, PPC-Ninja a autor placený Sorosem s konexemi na Kalouska. O poledních pauzách chodí po ulicích města, hladí děti po vláscích a kolemjdoucím rozdává květiny. Mezi sedmou a osmou večer roní černé perly a ve volných chvílích léčí pohledem rakovinu.

avatar for Švýcarák (Švýcarák)Švýcarák (Švýcarák)

Švýcarák, vlastním jménem Ctibor Příbor, je zakomplexovaný muž s malým egem, kontem, pérem a kouty, v nichž by mohla klečet Halina Pawlowská. Jelikož není zrovna lev salónů, žije v 1+kk s manželkou jménem Donuta Nutello. Donuta není drobná dívenka, kterou opřete v koupelně na umývadle, aniž byste se propadli stropem o tři patra níž a vytvořili siluetu hrocha na asfaltu podzemního parkoviště. A tak Ctibor utíká z reality prostřednictvím kritiky všeho a všech.


Korektoři:

avatar for Mia (Mia)Mia (Mia)

Narodila se v zemi krátce a rychle mluvících lidí. Ráda se chlubí vysokoškolským titulem, který jí zatím víceméně k ničemu nebyl. Ze všechno nejradši ale opravuje pravopisné či gramatické chyby jiných, a proto se rozhodla budovat zářnou kariéru jako korektorka na Paralelních listech.

avatar for Nodaxx (Nodaxx)Nodaxx (Nodaxx)

Avidní pokračovatel DJského řemesla po Anginu van Brufenovi a DJ Arnoštkovi. Miluje suchý humr, kvantitativní jídlo a řízky. Hlavním cílem života je stát se prezidentem a zavést vládu stylu ČČBUC (Čubky Čáry Bary Udílení Cen). Dostatečně inteligentní na to, aby jeho přezdívka nebyla Prcivál.

avatar for Pomeranč (Pomeranč)Pomeranč (Pomeranč)

Pomeranč (z lat. pomorancium, z pomum, jablko, a arancia, oranžová) je plod pomerančovníku čínského (Citrus sinensis) z čeledi routovité (Rutaceae). Pomerančovníky jsou stromy, zřídka i keře. Pochází pravděpodobně ze subtropických hraničních oblastí Číny a Vietnamu, nikde neroste jako planá rostlina. V 15. století byl do Evropy dovezen portugalskými obchodníky a záhy po objevení Ameriky i tam. Nyní je rozšířen do všech subtropických oblastí, v tropech se mu pro přílišnou vlhkost nedaří. Jde o nejvíce pěstované citrusové plody na světě.
Ve volných chvílích hlídá hranice před Malcolmem.

avatar for Rybak (Rybak)Rybak (Rybak)

Věčný student a příležitostný autista. O existenci jeho předkožky se vedou debaty napříč politickým spektrem. Legendy tvrdí, že pokud najdete mem, který ještě neviděl, získáte doživotní dlouhověkost.

avatar for Valhalla (všichni válečníci v ní skončí)Valhalla (všichni válečníci v ní skončí)

Frigidní nymfomanka, sběratelka fašounkovských nudes. Ráda používá velká slova, avšak zřídkakdy tak velká jako její komplexy. Pracuje pouze za úplatu či pod pohrůžkou brutálního násilí - to by si totiž nenechala ujít. V přestávkách mezi docházením na přednášky o Gender studies a souložením pro charitu též píše články na Paralelní listy - s pravidelností blížící se menstruačnímu cyklu Heleny Vondráčkové.

Kde nás všude najdete: