Makak roku 2023 S01E01 – Miloš Zeman vs. Václav Klaus st.

Dámy a pánové, je to tu zase. Stojíme na počátku něčeho krásného, co budete po dvou týdnech nenávidět a modlit se, aby to bylo za vámi. Čeká vás měsíc a půl duelů, u kterých budete hloubat nad tím, jakého makaka poslat do dalšího kola, případně pohoršeně komentovat o nevyváženosti soubojů, přičemž vámi favorizovaný reprezentant souboj epicky prohraje. Pěkně se usaďte, lokněte si týden odstátého Braníčku, a pečlivě vyberte dnešního vítěze.

A začneme pěkně zostra, protože letošní ročník je na všechny ty zmrdy a ohnouty obzvláště vyvedený. Dnes nás totiž čeká prezidentská volenka. Na levé straně se již na prezidentské lafetě rozsvičuje Miloš Zeman, který má aktuálně zhruba stejné aspirace na postup do druhého kola, jako prezident Václav Kikina starší, který okupuje pravý boxík v růžovém trikotu.

Co je na těchto prezidentech obzvláště zajímavé, že ani jeden z nich nebyl nikdy komunista. Přesto se jejich cesty ještě před rokem 1989 střetly v Prognosťáku. O tomto ústavu se koneckonců už před pár lety rozkecal Vladimír Dlouhý (ODA), který tvrdil, že Já to netvrdím jako hotovou věc, ale KGB tady pravděpodobně hledala nějaké lidi – a je skutečně zvláštní, jak se ta parta chlapců z Prognosťáku potom velmi dobře všude rozmístila“.

Pochopitelně měl na mysli ty jiné – zlé zaměstnance Prognostického ústavu, a v žádném případě nemůžeme předpokládat, že by snad Vláďa myslel Miloše Zemana nebo Václava Klause, kteří po listopadové revoluci ukradli České republice dvacet let důstojnosti. Ani pomyšlení. Jediný prezident, který měl s komouši co dočinění, byl přece Petr Pavel. To ví snad každý. Dokonce i Andrej Babiš se vysloveně osype, kdykoliv jen pomyslí na to, že by byl třeba spolupracovníkem STB. Halt, bude to ještě prostě pár let trvat, než se prezidentem bude moct stát jiná dostatečně výrazná osobnost, která nebyla namotána do strany nebo nebyla disidentem. Máme každopádně štěstí, že jsme mohli naši republiku zaprodávat cizím mocnostem i po pádu železné opony, a za to vděčíme právě dnešním duelantům.

Miloš Zeman je v zásadě pojízdná nemrtvola, která už asi 12 let přežívá pouze díky nenávisti, kterou transformuje do životní energie. Několikrát měl baterii skoro na nule, ale předčasná radost z odchodu této esence zla jej vždy udržela při životě, a tak je existence Miloše Zemana skutečný důkaz nesmrtelnosti. Milošovi se podařilo syntetizovat svůj neživot k takové dokonalosti, že i choroby jeho tělo opouštějí v domnění, že hodování na mrtvole je jednoduše pod jejich úroveň. Díky podobným mimikrám se mu podařilo například vypudit z těla cukrovku.

Během svého života dokázal několik zásadních věcí. Je kupříkladu prvním státníkem, který dokázal být v prdeli Ruska a Číny v jeden okamžik. Nicméně, jak říká staré čínské přísloví, nemůžeš sedět prdelí na půlce Zemana, a tak se přátelství začalo nenápadně vytrácet.

Přesto však stále Čína na Miloše Zemana úplně nezapomněla. Oproti Rusku, které ho v roce 2021 otevřeně nazvalo senilním dědkem, což bývalému prezidentovi prodloužilo život o další tři měsíce. Čínská ambasáda aktuálně využívá kancelářskou ložnici Miloše Zemana jako odkladiště pro ekologickou likvidaci zbytků z rautů, což momentálně stále vyjde výhodněji než provozovat kontejnery na bioodpad. Miloše Zemana navíc těší to, že si na něj občas někdo vzpomene i v tom dobrém slova smyslu. Pokud se zrovna v dohledné době nekoná nějaký večírek latentních komunistů, na který musí neodkladně přijet, a nezabrání mu v tom ani oslavy 17. listopadu na Pražském hradě. Miloš je prostě srdcař. Ví o sobě, že je to zmrd, a nebojí se toho, že to o něm budou vědět i ostatní. Koneckonců, proč tajit něco, co je naprosto zřejmé.

To Václav Klaus je ve svém konání podstatně nenápadnější. Nebojí se provádět ani stínové manévry, které jeho podvratnou činnost kryjí. Tak například nesmíme zapomenout, že právě Václavu Klausovi musíme být vděčni za to, že je naše země v Evropské unii. Dobrá. Být v úřadě zrovna někdo jiný, stálo by na dokumentu jméno kohokoliv, kdo zrovna držel tužkul, ale i podepsal. Na stránku druhou vidět kyselou Kikinu, jak signuje papír, kvůli kterému se mu na řiti ježí všechny tři chlupy, je prostě k nezaplacení.

Jeho vrozenou nenápadnost hraničící se smyslem predátora jsme mohli mimo jiného vidět ale i během oficiální návštěvy v Chille, kde si během přímého přenosu neodpustil propašovat ze stolu do kapsy propisku, a to jen proto, aby se následně přiznal, že si nechává všechny propisky, se kterými něco podepíše. Tolik k České poště a důvodům, proč tento státní podnik přišel na buben kvůli nákupu kancelářských potřeb.

Václav Klaus je na tom se zdravím objektivně lépe než Miloš Zeman. A to i přesto, že Miloše Zemana technicky není možné zabít, protože jakýkoliv projev agrese mu doplňuje život (můžete ho umilovat, ale pokud Miloše Zemana znáte, moc dobře víte, že ani to není možné). Václav má však podstatně větší vitalitu, a stále se ještě dokáže pohybovat po zadních bez toho, aby za svůj pád střemhlav popelníčku obviňoval novináře. Když se to vezme kolem a kolem, vzpomínám si jen na dvě zranění Václava Klause. První byl zlomený krček (nikoliv vaz) během pandemie koronaviru, a druhý incident byl tenisový loket, který si při tréningu uhnal se svým dvacetiletým trenérem… ať už to v LGBT žargonu znamená cokoliv.

Oproti Milošovi Václav dbá o své dobré jméno. Zejména, pokud se o něm někdo vyjádří nelichotivě. Tak například v poslední době se Kikině nelíbí, že jej Václav Moravec nazval Putinovým gubernátorem, jakkoliv měl ve svém tvrzení pravdu. A protože se to Václavovi nelíbilo opravdu hodně, a Moravcův výrok musela řešit i RRTV. Je vhodné to tedy zopakovat, aby se na to nezapomnělo: VÁCLAV KLAUS JE PUTINŮV GUBERNÁTOR.

Chápu. Je to od nás možná nefér a nesportovní. Ba, nebojím se říci, že je to možná i levicové, ale takový je už život. Na vás je teď další neměně nefér volba, která určí, jaký vysloužilý agent KGB prezident postupuje do druhého kola, a který zůstane prdět v křesle a bude sepisovat své memoáry, které nikoho nezajímají. Volba je na vás!

Makak roku 2023 / S01E01 - Prezidentská volenka: Kdo by měl postoupit do druhého kola?

  • Václav Klaus (56%, 584 Hlasy)
  • Miloš Zeman (44%, 452 Hlasy)

Počet hlasujících: 1 036

Nahrávání ... Nahrávání ...

Hlasovat můžete až do osmé hodiny ráno 05.12.2023 (SEČ), poté se anketa automaticky zamkne.