Makak roku 2023 S01E03 – Patrik Nacher vs. Ondřej Prokop

Mohl z toho být další multivesmír s vlastními hrdniny, ale naštěstí se nám tuhle marveláckou katastrofu podařilo zažehnat, a Československo zůstalo jen jedno. Sice se překrývá s Českou republikou, ale tam někde hluboko v nitru duši tušíte, že to není stejné. Koneckonců právě proto jste poslali Pavla Parazítka do dalšího kola, ne? Protože jeho příběh ještě nebyl zcela odvyprávěn, a má ještě co říci. S Otcem zakladatelem se tak ještě minimálně jednou setkáme.

Teď však máme za úkol rozhodnout v dnešním duelu o dalším postupujícím.

Dnešní souboj je specifický v tom, že oba bojovníci jsou členy politické sekty. Váháte? Tápete? Nejste si jistí? Nevadí, máme tu nápovědu: Za sektu lze považovat i skupinu, která není registrována jako církev nebo náboženská společnost. V čele sekty stojí vůdce (prvek uctívání), který je silná autorita a může nahrazovat božstvo. Vůdce přejímá odpovědnost za členy, kteří mu projevují naprostou poslušnost a oddanost.

A přestože se s Andrejem Babišem ještě v duelu setkáme, dnes se podíváme na nižší zlo, které se v rámci svého patolízalství snaží marně dostat do stínu a přízně svého vůdce. A docela překvapivě to tentokrát nebude ani Sofa Alena, ba dokonce ani superministr Havlíček. Dnes naše ambice půjdou mnohem níže.

Dámy a pánové, do zorného pole levého boxíku se snaží vyškrábat Patrik Nacher! Páťa je v ANO politický matador, oportunistický skrček, jehož tělesná schránka přímo koresponduje s morální malostí, a důvod, proč nemůže být vyšší než barová stolička je, že by se bez páteře stejně nemohl narovnat.

Patrik je mistrem v nabíhání na vidličku, a neopomene příležitost chytnout vás za slovíčko bez toho, aby si byl schopen připustit, že si svými vlastními myšlenčičkami sere do vlastní kapsičky. V jeho dikcičkách se tak například můžeme dozvědět, že mimopražští řidiči by do Prahy měli vjíždět pouze se zaplaceným mýtem. My všichni pochopitelně víme, že je to od Patrika jen takové povyskakováníčko, protože by do Prahy nesměl bez poplatku přijet ani jeho bossíček Andrej Babiš, který rezidentí v Průhonicích, a vlastně by tam nesměl ve svém angličáku přijet ani Patrik, který sice v Praze vlastní obrovský byt zakoupený za poněkud pofiderní situacičky, ten ale z důvodu nevyužitelného prostoru nepoužívá, a do Prahy dojíždí z třicet kilometříčků vzdálených Mnichovic, kde má postavenou útulnou krabici od bot.

Patrik je taky tak trochu oportunistická děvka, která neváhá skočit před Andreje Babiše, aby schytal bídu namísto slovenského oligarchy. Tak třeba je názoru, že by se měla Praha zbavit odporných náplavek, a lokální školy by se měly samy starat o to, aby byly studentům schopny nabídnout kvalitní studium. Chcete studovat na Karláku? Smůla, blbečci. Postavte si v Brně nebo jinde na venkově vlastní prestižní školu. Ale míchat pražské s mimopražskými? To by tak ještě stačilo. Dneska nám dělají kolony na dálnici do Prahy, a příště by v ní mohli chtít třeba rovnou bydlet. Akorát, že vůbec, tůdle.

Přesto je Patrik ve svém patolízalství až trapně neefektivní. Je sice Andrejem poměrně pravidelně využíván jako dvouvrstvý hajzlpapír, nedá se ovšem vyloženě hovořit o tom, že by z toho nějakým způsobem výrazně profitoval. Ale jsou lidé, kteří to tak v rámci své submisivity jednoduše postavené mají. Andy pískne, nebo jsou na něj naměřeny hnojomety, a Patrik přibíhá, aby sám dostal trochu té své zasloužené bídy.

Páťo, zablokoval jsi nás na všech profilech, ale tak nějak se domnívám, že se k tobě tyto řádky stejně dostanou. Jsi sice bojovník za svobodu slova a vyznavač politické nekorektnosti, ale velmi záhy jsme pochopili, že jsi zastáncem těchto hodnot jen do té doby, dokud se nejedná o tebe.

PS: Švýcarák nechává děkovat za tu podepsanou knížku, se kterou za tebou přiběhla loni vyprsená Val. S tím nagelovaným čírem na hlavě jsi ji prý na kozách roztomile lechtal. Přesto se domnívá, že kvůli jednomu podpisu jsi se až tak sápat po knížce nemusel. Klidně by ti ji tam dolů podala.

PPS: Mínusový bod za Hobita, kterého jsi jí odmítl podepsat, protože by si někdo mohl myslet, že jsi to ty.

No a v druhém boxíku nemůže být nikdo jiný, než jednotka submisivity Ondřej Prokop. Ondřej je něco jako mořská hvězdice, která sice nemá mozek, přesto je schopna provozovat běžné denní aktivity. Například si sehnat jídlo, rozmnožit se, nebo denně hejtit Piráty za to, že existují. Ostatně podle všeho se zdá, že se Ondřej do ANO dostal pouze proto, aby alespoň jednou denně plivnul na Twitteru jedovatou slinu směrem ke svým politickým oponentům, a to i za předpokladu, že ze sebe udělá neschopného trotla, což je shodou okolností prakticky na denním pořádku.

Velmi záhy pochopíte, že Ondřej svoji neschopnost nejenže nehraje, ale dokonce si ji pěstuje. Stává se zapáleným sledovatelem zaparkovaných aut v Praze s mimopražskými SPZ, a rozjíždí například sousedskou hlídku, která mu denně reportuje obsáhlé zprávy o tom, v kolik nežádoucí auto do Prahy přijelo, jak dlouho tam stálo, a zda se mu podařilo probodat gumy. Tak nějak ovšem tušíme, že Ondřej si i tuto hlídku vylhal, a ve skutečnosti s ním žádný důchodce nejenže nekolaboruje, ale ani mu neposílá fandící maily, protože Prokopa jednoduše nikdo mít rád nemůže. A to hodnotím jako nezaujatý neobyvatel Prahy, který když už do hlavního města jede, nemá ostentativní potřebu vyhledávat na sídlišti volné místo pro zaparkování. Ondřej je jednoduše sídliskový kokot, který o sobě podvědomě tuší, že je kokot, ale pokouší se své kokotsví všemožně skrývat, v čemž je tak dokonalý, že ze sebe obvykle udělá kokota ještě většího.

Ondřej kupříkladu čte. Nebo se alespoň pokouší působit dojmem, že číst umí. Obvykle tedy čte články, které mají v nadpisu něco o Pirátech, případně o Hřibovy, který se velmi záhy vyprofiloval pro kapitána Achaba Prokopa jako jeho nedostižná bílá velryba. A v boji se svojí Nemesis je tak neohrabaný, že postupně ztrácí nejen všechny své končetiny, ale dokonce i důstojnost, což je poměrně obdivuhodný výkon s ohledem na to, že Ondřejovi jednotky důstojnosti došly už v létě roku 2022, kdy se vydal posekat na sídlišti strunovkou louku, neboť Piráti na údržbu Prahy serou, a tak to musel udělat sám, protože mu babičky psaly, že se jim ve vysoké trávě ztrácejí mopsy.

Krom toho, že Ondřej demonstruje svoji schopnost číst, je také mistrem v psaní poznámek. Ty obvykle vznikají tak, že si Prokop vytiskne vše, co zvládne přečíst, a následně si do štosů potištěných papírů čmárá. Linky. Červenou fixou. A tiskne si na papír všechno, protože mu text jeho tiskárna vytiskne rychleji, než mu stránku internet dovolí načíst. Alespoň tedy podle vlastních slov. S podobným technologickým vývojem by Prokop mohl do nějakých pěti let znovu objevit knihtisk a začít přepisovat internet na svitky. Pokud je Piráty možné v něčem kritizovat za naprostou neschopnost, pak je to digitalizace Ondřeje Prokopa, který zůstal zabrzděný v roce 1997, ovšem s tím rozdílem, že ani tehdy neexistovali takoví kokoti, aby si dělali poznámky podobným způsobem.

Ondřej se přesto nevzdává a s vidinou, že zítra bude mít další příležitost zazářit, můžeme brát jako jistotu o příslovečném vycházejícím slunci, že Ondřej najde v rámci své PR posedlosti další Pirátské spiknutí, které vybleje na svoji zeď, a stane se z něj zase o trochu větší kokot, než kterým byl předchozí den.

Na vás ovšem zůstává rozhodnout, kterou nízkou entitu pošlete do dalšího kola, protože více než jednoho patolízala v Makakovi roku jednoduše nechceme. Takže kdo to bude? Patrik nebo Obdřej? Volba je jen na vás!

Makak roku 2023 / S01E03 - Patolízal z ANO - Kdo by měl postoupit do druhého kola?

  • Ondřej Prokop (60%, 869 Hlasy)
  • Patrik Nacher (40%, 582 Hlasy)

Počet hlasujících: 1 451

Nahrávání ... Nahrávání ...

Hlasovat můžete až do osmé hodiny ráno 07.12.2023 (SEČ), poté se anketa automaticky zamkne.

Nezapomeňte se vyjádřit do komentářů třeba ideálně zde, a nejen na Facebooku!