Makak roku 2023 S01E04 – Norbert Klingon Naxxera vs. Sturmführer Jindřich Rajchl

Včerejší výsledky ankety jasně dokazují, že při anální speleologii Burešova rekta ani tak nezáleží na velikosti, jako spíše na úsilí a kluzkosti. Věřili byste, že postoupí Patrik Nacher? Já taky. Ale vyhrál Ondřej Prokop, jehož věhlas již dávno překročil hranice Prahy 11, a děcka na pirátském táboře si o něm povídají hororové příběhy o tom, jak se měsíc točil na patě kvůli kávovaru na čtyřicet klacků. Ondro, budeš v druhém kole důstojným soupeřem.

V dnešním duelu vám představíme dvě česká právnická esa. Možná se vám bude zdát na první pohled dnešní duel snadný, než ale Norbertovi svůj drahocenný hlas hodíte, zamyslete se, jestli by si váš hlas nezasloužil i Jindra.

Na levé straně máme tu čest přivítat klingonského delegáta Norberta Naxxeru!

Na planetě Zemi skončil Norbert v rámci výměnného programu, kdy jsme naopak my poslali Klingonům Michala Kolesu, který jim pomáhá s technologickou revolucí a teorií plavání žen. Faktem ovšem je, že Norbert zůstal na Zemi především kvůli tomu, že jeho lebeční výrůstky byly na Klingona příliš zženštilé, což je poněkud frustrující vzhledem k tomu, že samice Klingona je mají obvykle výraznější než samci. Ty Norbertovy připomínají spíše vrásky na ploše čela o velikosti ropného pole v Kuvajtu, a jen vodorovně umístěné vrásky vám brání v tom, abyste vzali do ruky majlík a kladívko, a nepokusili se do tohoto velečela vytesat rozšířený mayský kalendář. Vše je naštěstí nicméně skryto zrakům pozemšťanů nahoněným mastným převisem z podpaždí, a tak Norbert spíše lidi ve svém okolí děsí, než aby se před ním zastavovali fascinovaní fanoušci Star Treku a šmátrali po telefonu, zatímco Norberta zdraví slovy „No ty píčo, to až ukážu na ComicConu, tak se z toho lidi zeserou závistí…“

Po příchodu na Zem se Norbert nepřidává k Hvězdné federaci, jak by se od emzáka jako byl Spock očekávalo. Částečně proto, že mezihvězdné cestování objeveno ještě nebylo. I tak ale pokládá za životní poslání komunikovat s třetím druhem a po vystudování plzeňské vysoké školy života, obor „Jsem v právu, protože si to myslím“ se začal specializovat na předem prohrané případy a obhajobu makaků. Ve volném čase se v roce 2020 věnuje kandidátce do zastupitelstva za SPD, kam se jako kříženec Mogwaie a Klingona zapsal s programem na odstranění všech migrantů z České republiky. Stejně tak ale alarmuje obyvatelstvo proti 5G signálu a COVIDu, eugenice a čipováním obyvatelstva, protože to je přesně něco, co byste od emzáckých právníků očekávali.

Bohužel, SPD ve volbách poněkud propadla, ačkoliv cinknuté předvolební výsledky připisovaly straně Tomia Okamury drtivé vítězství. Norbert se tak začíná naplno věnovat právnické činnosti, kterou zpravidla provozuje pro bono. Částečně proto, že se mu ještě žádný sport nepodařilo vyhrát.

Mezi jeho nejznámější klienty patří Jana Peterková, která je v České republice proslula především jako lowcost cosplay Zuzany Čaputové. Dalšími známými klienty jsou například Patuik Tušl nebo Tomáš Čermák, kterému nejdříve hrozila horní hranice trestu ve výši dvou let, po angažovanosti Norberta zvýšen na pět a půl let. V rámci odvolání doporučil Čermákovi vzít nohy na ramena a zdrhnout, protože je všechno v píči, čímž tomuto amatérskému teroristovi přihrál asi další dva roky nepodmíněně.

S ohledem na výčet prohraných soudních sporů a faktu, že Norbert svojí obhajobou poměrně solidně likviduje českou dezinformační scénu, existuje důvodné podezření, že Naxxera je ve skutečnosti dvojitý agent najatý českými tajnými službami

Norbertův dnešní protivník je Jindra Rajchl. I ten se v posledních letech zapsal do povědomí především tím, že se pasoval do právnického esa makaků. Mezi jeho letošní vyhrané soudy patří například loňská kauza ezokokota Jakuba Netíka, který se stejně jako Lžítko specializuje na drancování peněženek makaků prodejem podřadného zboží dotaženého z Číny, kterému je dodatečně dán punc artefaktu. Zatímco Lžítko prodává fény na čeření hladiny vody, Kuba jde více do duševní hloubky, a můžete v jeho nabídce najít například hřebík z Kristova kříže, prst svatého Jana Nepomuckého, nebo popel Johanky z Parku. Krom toho samozřejmě denně metá na YouTube kvanta kokotin, což pochopitelně nezůstalo bez povšimnutí, a tak se Netík setkal s Rajchlem u soudu. Rajchlovi se soud z nějakého důvodu podařilo vyhrát, protože dělat z lidí kretény a dudlat jejich peněženky je přece jen věc názoru, a definitivně je to důkaz toho, že právní systém v České republice je naprosto zdravý. A ano, ačkoliv se Jakubovi do užšího výběru duelistů Makaka roku postoupit nepodařilo, víme o tobě. Stal jsi se však jedním z důvodů, proč tu dnes máme Jindru!

Z posledních kauz potom věnujme obhajobu proruské špíny influencerky Jordanky Jiráskové, která se specializuje na generování hambatého obsahu pro otrlé diváky na OnlyFans, kdy se své fanoušky pokouší učit gravitačním zákonům a přetékáním koz přes různé kusy nábytku a výbavy koupelny. I v tomto případě se Jindrovi podařilo proruskou filcku očistit, z čehož je zřejmé, že Jindra má podstatně vyšší úspěšnost v obhajobě makaků, a s největší pravděpodobností se uživí sám a nemusí si nechat vyplácet odměny od tajných služeb.

Jindra je taktéž známý tím, že rozdává trestní oznámení po potkání, a aktuálně jich má na kontě více, než Helena Vondráčková, když o ní někde napíšete, že je stará. Jindra jednoduše na jednu stránku tvrdí, že někoho zabanovat pro názor, je jen neschopnost přijmout pravdu, na stránku druhou si za poslední rok, kdy je vidět nejvíce, vybudoval několikatisícovou armádu zablokovaných ‘oponentů‘, kteří už mu do jeho názorů kecat nebudou. Pak je tu speciální kategorie ‘oponentů‘, kteří byli pro názor nejenže zablokováni, ale ještě jim do schránky doputoval dopis s předvoláním, protože takhle to přece v české justici funguje. Jo. A Píšu to i s tím, že Jindra při čtení těchto řádků brousí voskovku, aby usmolil nějakou tu žalobu na Paralelní listy.

Jindrovu osobnost není možná snadno popsat, částečně proto, že osobnost nemá. Jeho názorová orientace směřuje na západ. Zejména pak do Německa během druhé světové války. Myšlenkově ovšem podporuje východ, konkrétně tedy Rusko – také do období druhé světové války. Když se to zprůměruje, vznikne něco uprostřed, což by šlo pojmenovat jako Česká republika na prvním místě. Pokud Jindra během proslovu chvíli zatuhne s otevřenou pusou, je možné slyšet, jak meluzína ve škvíře mezi jeho předními řezáky hvízdá melodii Internacionály nebo Deutschlandlied. Záleží na tom, na kterou světovou stranu je právě natočený.

Jindra o sobě v poslední době dal vědět coby jaderný inženýr, ačkoliv žádné vzdělání v tomto směru nemá. To ovšem nevadí, protože jeho sociální bublina makaků mu dala na sítích dostatečně velkou podporu, a jsou společně s ním názoru, že má pravdu. A takových deset tisíc lidí se přece nemůže jen tak mýlit, no ne?

Zajímavé ovšem bylo pozorovat konflikt mezi Jindrou a “atomovou bábou“ Drábovou, která na rozdíl od Jindry papíry na řízení jaderné elektrárny má. Vznikla z toho zábavná sázka o láhev Taliskeru. Tu po nátlaku ze strany médií Rajchl nakonec přislíbil poslat, ale neposlal, protože je to čestný člověk.

Kdo z našich dvou duelantů si zaslouží postoupit do dalšího kola? A kdo by se měl příští rok více snažit a najít si své vlastní místo na slunci? Je to jen na vás!

Makak roku 2023 / S01E04 - Právnické eso - Kdo by měl postoupit do druhého kola?

  • Sturmführer Jindřich Rajchl (75%, 1 230 Hlasy)
  • Norbert Klingon Naxxera (25%, 416 Hlasy)

Počet hlasujících: 1 646

Nahrávání ... Nahrávání ...

Hlasovat můžete až do osmé hodiny ráno 08.12.2023 (SEČ), poté se anketa automaticky zamkne. Máte-li potíže s hlasováním (obvykle desktopy na dynamické IP), zkuste prosím hlasovat přes mobilní telefon.

Nezapomeňte se vyjádřit do komentářů třeba ideálně zde, a nejen na Facebooku!