Makak roku 2023 S01E07 – SPRÁVCE LUKÁŠ vs. Péťa Markvart

Takže tedy žák překonal svého mistra a do dalšího kola postupuje Tomáš Čermák. Tak to je ovšem krásné neštěstí. Ale čistě hypoteticky, kdyby to Čermák nakonec vyhrál, tak Makaka osobně předat sice nebudeme moci, ale protože je z toho nejryzejšího plastu a vytištěný na 3D tiskárně, ani si nebudeme muset dávat práci, cpát si bustu do rekta, abychom prošli kontrolou. Hele, váha je necelých 200 gramů. O papír se můžete pořezat. Chce to prostě určitý cvik a švih, a nakonec klidně jako nájemný vrah novinovým papírem dekapitujete svoji oběť. Ale busta makaka? Můžete se snažit jak chcete, ale tímhle nikoho nezamordujete. Ani ve vězení, ani nikde jinde. Ale jestli máte kaďák od ucha k uchu, klidně jej možná s díky využijete jako špunt. No nic. O tomhle si popovídáme někdy jindy, až to bude více aktuální.

Dnes máme na plánu duel, který naše protagonisty spojuje v tom, že oba se skrývají za ženou. Nicméně každý trochu jinak.

Dámy a pánové, v levém boxíku vítáme našeho milovaného SPRÁVCE LUKÁŠE! Banmastera, cenzora, nositele chlebíčků a zhouby.

Když bylo SPRÁVCI LUKÁŠOVI třicet let, a máma ho vyhodila z bytu s tím, že by se měl konečně osamostatnit a postavit na vlastní nohy, bral to jen s velkou nevolí. Přestřihl pupeční šňůru, o kterou z čistě pragmatických důvodů od narození pečoval jako o oko v hlavě, a vyrazil vstříc novým dobrodružstvím… když tu před barákem narazil na Janu Zwyrtek Hamlovou.

Jana jako čerstvá vdova uvítala starat se o dalšího parchanta. Ostatně dcera vyletěla z hnízda už před pár lety a manža raději spáchal nežití, než snášet společnou domácnost s Janou. A sedět sama mezi čtyřma stěnama moc na náladě nepřidá. Vždyť jí táhne teprve na šestej křížek a celej život má před sebou. Vznikl tak poměrně zajímavý vztah, kdy SPRÁVCE LUKÁŠ navázal na aktivity nebožtíka manžela, a začal Janě podsouvat pouze značně cenzurované informace, které dávají jen zkreslený pohled o skutečném dění „tam venku“. Vznikne tak něco, co naše kotlina od Marty Gottwaldové nezažila.

Záhy se SPRÁVCE LUKÁŠ dostává krom peněženky i do trenýrek Hamplové, což v rámci namlouvacích rituálů plejtváka a lemura a nahodilému krvácení z očí, které se vyskytovalo během testovacího předčítání, docela určitě více rozebírat nebudeme.

Díky tomu se stává SPRÁVCE LUKÁŠ nenahraditelným členem týmu „Plníme Janě její sny“, který má za úkol průběžně obšťastňovat Hamplovou malými ale i většími zážitky výměnou za přiměřeně velké kapesné. Mezi ty poměrně velké sny patří například protlačit Janu do Senátu. Jana dodnes žije v domnění, že ji volila celá Česká republika. Úspěšně se SPRÁVCI LUKÁŠOVI podařilo zatajit, že se ke korytu s chlebíčky dostala jen díky 9031 pomateným dezolátům, což je shodou okolností o 230 hlasů více, než získala poražená Lucie Pluhařová z ANO. Gratulujeme.

Podobné mylné a zavádějící signály SPRÁVCE LUKÁŠ předává i v rámci módního poradenství, kdy se Jana obvykle vydává do společnosti spoře oděna do burky, kterou vkusně doplňuje písmenkový potisk, případně má na sobě večerní róbu z potahu na matraci a závěsu ze sprchového koutu. Podle SPRÁVCE LUKÁŠE to Janě takhle sluší a je ve splývavých šatech hubenější, ale my všichni víme, že si chce Janu nechat jen pro sebe, a jakýkoliv pokus o nahrazení SPRÁVCE LUKÁŠE za novější model, je odstrašen dříve, než Honzíku Kubišovi sestoupí varlata.

Oproti tomu SPRÁVCE LUKÁŠ si na módu a všelijaké módní doplňky potrpí. Ne nadarmo se mu říká italský hřebec z Wishe. Sluneční brýle neodkládá ani za hluboké noci, neboť to není dostatečně trendy. Kdyby to udělal, lidé by zjistili, že se soužití s Janou vlastně člověk nemůže mít klidné spaní. A nebo jednoduše SPRÁVCE LUKÁŠ používá stejná líčidla jako Ozzy Osbourne v době jeho největší slávy. V okázalosti si nicméně LUKÁŠ potrpí na to, aby dával svému okolí najevo, že jeho kapesné je v podstatě v neomezené výši. Kupříkladu jeho zlaté hodinky mají přibližně polovinu jeho tělesné váhy. To vše s notnou dávkou přirozené arogance popové hvězdičky, která má natrénovaný Zoolanderův Blue Steel pohled. Díky němu dokáže vyjádřit až sedmadvacet různých emocí bez toho, aby použil jediný mimický sval. I to je ovšem přehnaný luxus. LUKÁŠ si obvykle vystačí s emocemi, že by je spočítal na jedné ruce medvěd tříprsťák. Jediná změna ve výrazu nastává, když je SPRÁVCE LUKÁŠ nasrán, což se shodou okolností děje poměrně často. Obvykle například stačí podobný článek, aby ve vzteku začal nosem vdechovat tkaničky od bot. A protože je SPRÁVCE LUKÁŠ pomstychtivá děvka, nenechává tyhle záležitosti jen tak být. Ale s tím už si poradit umíme, žejo, LUKI?

Přestože vám to na první pohled nepřijde, i náš druhý soutěžící je muž skrytý za ženou. Ne jen tak ledajakou. Dámy a pánové, v pravém boxíku přivítejme Petra Markvarta. Petr se ukrývá zejména pod ženskými pseudonymy, v čemž bychom se sice babrat mohli, ale spekulace nad důvody necháme jen a jen na vás, protože je to takto jednoduše zábavnější.

Že Péťu na první dobrou neznáte, ještě ve skutečnosti nemusí znamenat, že jste se s ním někdy na sítích nesetkali. Dobrých osm let se totiž vydává za Peťulinku Markvartovou. Peťulík je absolventka policejní akademie, a následně zahodila kariéru pro to, aby mohla denně postovat kvanta statusů na podporu Andreje Babiše. Občasně vypisuje na Facebooku fiktivní společenské události, které se věnují například skupinové penetraci věnců a dělání selfíček se špinavým Sanchezem (urban dictionary klikejte na vlastní nebezpečí. Ale zase… kde jinde byste se tohle v neděli dozvěděli? Aha?). Podle všeho by tedy mohla být Peťulík poměrně velká rošťanda v posteli. Jediný problém je, že Peťulinka Markvartová na rozdíl od Andreje Babiše nikdy neexistovala, a za poměrně prcatelnou tvářičkou se skrývá entita se vzhledem týden nemytého půltunového kamioňáka. Ale za to to dává alespoň dokonalý smysl.

A protože jeden projekt nikdy nestačí a Péťa definitivně nezůstává při zemi, vzniká stránka Jsem zděšena, s podivnou fixací na Miroslavu Němcovou a neméně skrývanou fascinací z Andreje Babiše. S Andrejem ostatně pojí Péťu i angažmá v STB. Jsou jednoduše svazky, které nerezaví, a i když je Andrejovi upřímně u prdele, že nějaký Markvart existuje, Péťa stále doufá, že Andy jednou objeví jeho skrytý talent v patolízalství, a bude se moci stát druhým Márou Prchalem. Jenomže Andy má dost sebereflexe, aby věděl, jaké pijavice si k tělu nepouštět – což je poněkud překvapivé tvrzení s přihlédnutím k faktu, jaké pijavice v ANO jsou, ale tak to prostě je. V měřítku zmrdů, ohnoutů a oportunistických sviní je Péťa pro Andyho něco, co se naprosto vymyká obvyklým měřítkům ohrožení, a tak jej bude i v budoucnu ostentativně ignorovat a Péťa mu láskyplně poleze do prdele.

A protože neštěstí chodí vždy ve třech, je Peťka pro jistotu namotaná i na web prvnizpravy.cz, což zní na první dobrou jako server, který se dostane ke zprávám jako první. Hned druhý pohled nám vyloží karty a zjistíme, že o kilometrech tunelů pod Ukrajinou se na mainstreamových médiích nedočteme. Koneckonců, ne každý web má před kliknutím na článek ze Seznamu upozornění, že Národní centrum kybernetických operací z dlouhodobého hlediska vyhodnotilo web jako entitu podílející se na hybridní válce ve prospěch Ruska. A z toho jsem zděšena!

Nyní byste už měli mít dostatek indicií k tomu, abyste věděli, koho pošlete do dalšího kola. Volba je jen na vás!

Makak roku 2023 / S01E07 - Muž v pozadí - Kdo by měl postoupit do druhého kola?

  • SPRÁVCE LUKÁŠ (64%, 917 Hlasy)
  • Peťa Markvart (36%, 514 Hlasy)

Počet hlasujících: 1 431

Nahrávání ... Nahrávání ...

Hlasovat můžete až do osmé hodiny ráno 11.12.2023 (SEČ), poté se anketa automaticky zamkne. Máte-li potíže s hlasováním (obvykle desktopy na dynamické IP), zkuste prosím hlasovat přes mobilní telefon.

Nezapomeňte se vyjádřit do komentářů třeba ideálně zde, a nejen na Facebooku!