Makak roku 2023 S01E08 – Petr Fiala vs. Andrej Babiš

Takže SPRÁVCE LUKÁŠE jste poslali do dalšího kola, přestože se jedná o neschopnou nicku? Na to mohu napsat jen jediné. Fuj. Peťa Markvart je v porovnání s tímhle gigolem z Bulharska ztělesněný Goebbels, ale je to vaše volba. Ostatně na stránku druhou to chápu. Být v armádě bojovníků za svobodu slova, a zablokovat kohokoliv, kdo sází pod posty provokativní haháčky, taky bych dal Lukášovi vědět, že je to pokrytecká nula, která si zaslouží bídu. Máte to mít. SPRÁVCE LUKÁŠ postupuje do druhého kola.

Dnešek je tak trochu speciální. V rámci nominací se totiž poměrně početná skupina zbloudilých makaků vyjádřila, že do soutěže by mě být nominován Fylaja, protože je to ten největší makak, a protože odmítá podat demyzy a pustit ke kormidlu znovu pana Bureše, měl by to vyhrát. Jo. Jsme pro každou špatnost. Dnešní duel je ten, na který čekají všichni chcimíři. Dnešní duel je ten, kde postavíme proti sobě Fialu a Babiše. Dnešní duel je ten, ze kterého může vyjít do dalšího kola jen jeden premiér.

V prvé řadě si ujasněme jednu věc. Dělat fórky na Petra Fialu je zapeklitě nevděčná věc. Osobnost Fialy je jako houba na poušti. Všechny ty plivance bojovníků za Českou suverenitu s úsměvem absorbuje a tváří se, jako by neměl dost. Je to takový suchar, že se k němu na deset metrů nesmí přiblížit žádný pes, aby ho náhodou nesežral. Je to tak upjatá a plochá osobnost, že vám vymaluje celý byt bez toho, aby jen pomyslel na to, sundat si sako ve kterém se i sprchuje. Jde o něm říkat vtip, že přijde do hospody cyklista, sukničkář, DJ a dealer drog, všechno jsou to Petr Fiala a objedná si velké točené pivo. Je to tak nudný člověk, že když se při práci praští kladivem do palce, zařve na celé kolo „krindapána“. Krom toho při vyjíždění z kruhového objezdu nezapíná blinkr, nepokládá prkénko po močení na hajzlu (ani nesplachuje a neumývá si ruce!), vrací do lednice prázdnou krabici od mléka, strká svým politickým oponentům párátka do domovního zvonku a škodolibě přelepuje v sámošce veganské výrobky halal nálepkami. Petr Fiala je jednoduše člověk, se kterým byste dvoudomek sdílet nechtěli, protože je chodícím billboardem na Neda Flanderse. A to jsme se ještě ani nedostali k tomu, že vede Českou republiku do pekel. Nebo je tomu trochu jinak?

Nejhlasitějším kritikem současné vlády je pochopitelně Andrej Babiš. Logopedická hříčka a jediný člověk, který dokáže mluvit čtyřmi světovými jazyky, latinou, sumerštinou, dvěma vymyšlenými a C++ zároveň, přičemž ani on není schopen jednoznačně vysvětlit, jak vlastně předchozí větu myslel, protože se zamotává do interpretací zabalených do interpretací interpretací, kterým nerozumí ani on sám, a to jediné, co jste po zrnění namísto zvuku schopni pojmout je obvykle poslední slovo, zpravidla „včele“ nebo nějaká jiná zásadní informace.

Andrej Babiš je ale především populista. Pokud se něco daří, je připraven kdykoliv prohlásit se za toho, díky komu se věc daří. Až do chvíle, kdy jde celá věc do hajzlu, kdy naopak zarytě prohlašuje, že s celou věcí definitivně nemá nic společného, a rozhodně by postupoval jinak, kdyby věděl, že se něco takového děje. Jeden příklad za všechny je situace kolem koronaviru, která byla kompletně pod taktovkou Bureše, a slintal před kamerami „BEST IN COVID“ přesně do chvíle, než jsme se stali nejhoršími v COVIDu na světě, a vina byla přenesena na bílého koně v podobě ministra zdravotnictví, přičemž nikdo neví, kdo v té době zrovna funkci vykonával, protože za Babišovy vlády měli ministři zdravotnictví kratší životaschopnost, než bradavický učitel obrany proti černé magii. Stejně tak je naprosto epické fotit se s mohelnickou lochneskou Hamplovou, která přišla Babišovi těsně před prezidentskými volbami udělat PR, a společně se poplácat po ramenech, že Bureš definitivně nemůže za nějakou stupidní tečku a omezování neočkovaných, protože byl jen premiér, a tyhle rozhodnutí šla úplně mimo něj, stejně jako nějaký krizový stav, o kterém neměl ani páru, že něco takového vůbec bylo.

A podobné je to vlastně s přivlastňováním všech úspěchů a obviňování bílých koní z neúspěchů. Andrej Babiš je chodící automat na plyšáky, který je vás kdykoliv ochoten ojebat jen proto, aby z toho měl vlastní prospěch, a definitivně by se s ním nemělo uzavírat partnerství, koalice, ani jiné smlouvy včetně těch podepsaných krví o jeho duši. A když už pak jedině za okolností, kdy usilujete o rozpoutatání totálního chaosu a anarchie ve všech sedmi kruzích pekla. Jako by nestačilo, že Andy přivedl do sraček Českou republiku za svoji vlády.

Petr Fiala zdědil Českou republiku těsně po COVIDu a na konci konjunktury. Jakýkoliv ekonomicky vyspělý stát v době růstu investuje. Česká republika nemusela, protože měla u koryta Andyho a Sofu Dluženu, takže namísto investic se vesele rozprodávaly rezervy drahých kovů, které prý byly přežitek. Česká republika vkročila do období recese bez jakéhokoliv polšťáře, a poslední tři roky naučila především negramotnou populaci, že pokud jste dost hlasití a dostatečné dlouho natahujete ruku, vždy od vlády něco dostanete, abyste byli chvíli zticha.

Že se Fiala stane neoblíbeným premiérem, protože nastává období utahování opasků, bylo vesměs jasné. Na stránku druhou je pravděpodobně omluvitelné vymlouvat se na předchozí vládu po dobu jednoho roku po volbách. Později se už dostáváme do podobné křeče, jako když Babiš čtyři roky fňukal, že za ekonomickou situaci může Kalůsek, kerý zabil lidi ces padáke. Je to bezzubé a tupé. Ale je jasné, že se tonoucí stébla chytá. V tomto případě vláda pětikoalice, která bohužel většinou zůstala u planých slibů, a až nebezpečně se začíná podobat vládě Burešově. Zejména, co se nesplnitelnými sliby týče. Petr Fiala je vinen tím, že jeho vláda nejenže nedostatečně, ale navíc blbě komunikuje se svými voliči i nevoliči, a není dostatečné schopna popsat a interpretovat to, co se s Českou republikou právě teď děje, a že situace lepší nebude – spíše naopak.

Česká republika je jednoduše v hajzlu, a jakékoliv další rozhazování komukoliv na cokoliv, je jen prohlubování již tak nezvládnutelného problému, a je vlastně jen otázkou času, než se z České republiky stane druhé Řecko. To Řecko, před kterým jsme před deseti lety ohrnovali nos, a doporučovali Evropské unii, aby se na nějaký trapný přímořský stát vysrala.

Šetření se ale nekoná. Namísto toho vláda kouká přes rameno Andreji Babišovi, aby se přiučila něco z tutoriálu “Děláme laciná gesta pro nalákání jednoduchých voličů”. Andrej Babiš žral už před šesti lety před Lidlem zmražené větrníky a čobolil něco o tom, jak je Česká republika v porovnání s okolními státy drahá, a že je třeba zatočit s dvojí kvalitou potravin. A víte, co za těch šest let se situací Andrej Babiš udělal? Hovno. Protože nebyly žádné blížící se volby. A co udělá Fiala, když se podpora vlády blíží rekordnímu minimu? Správně. Odpověď znáte sami. Namísto toho, aby po dvou letech byly vidět nějaké výsledky, dozvídáme se, že za kritickou situaci může Andrej Babiš, a porovnáváme ceny a kvalitu potravin s okolními státy. Zároveň je ale Fialův výlet na dlouhé týdny tématem číslo jedna, kdy se kdekdo strefuje do Fialy, protože nikdo nic lepšího na premiéra evidentně nemá – což je poněkud zábavné i trapné zároveň. Je to takové roztomile kýčovitě tupé, jako když se komouši pokouší memovat.

To vše jen proto, že současná vláda již patrně rezignovala na to, udělat pro záchranu soběstačného Česka nutné kroky, a namísto toho zahájila kampaň na podporu Andreje Babiše do dalších voleb. Který činnost pětikoalice za čtyři pět let patřičně “ocení”. Pak se totiž teprve začne projevovat těch několik málo skutečných úspěchů, které se pětikoalici podařilo prosadit, protože ekonomika většinou není otázkou okamžitého efektu – tím spíše, pokud se jedná o moloch, jakým je státní rozpočet. Ale naštěstí bude na značkách připraven Andrej Babiš, aby si úspěch připsal k dobru.

Na vás aktuálně čeká nelehká úloha rozhodnout, který z našich premiérů by měl postoupit do druhého kola. Bude to snad ztělesněný arcimakak Andrej Babiš, nebo snad Petr Fiala, který v poslední době začíná Burešovi v rámci populismu zdatně sekundovat?

Makak roku 2023 / S01E08 - Premiér - Kdo by měl postoupit do druhého kola?

  • Andrej Babiš (92%, 1 359 Hlasy)
  • Petr Fiala (8%, 125 Hlasy)

Počet hlasujících: 1 484

Nahrávání ... Nahrávání ...

Hlasovat můžete až do osmé hodiny ráno 12.12.2023 (SEČ), poté se anketa automaticky zamkne. Máte-li potíže s hlasováním (obvykle desktopy na dynamické IP), zkuste prosím hlasovat přes mobilní telefon.

Nezapomeňte se vyjádřit do komentářů třeba ideálně zde, a nejen na Facebooku!