Makak roku 2023 S01E11 – Zuzana Majerová vs. Kateřina Konečná

Tak tomu říkám duel. Nečekali jsme, že když proti sobě postavíme Vačici a Vidláka, bude to souboj na hroty, kde budou o vítězství rozhodovat jednotky hlasů, nikoliv procent. Zezačátku se prvního místa ujala Péťa, ale již kolem jedenácté hodiny dopoledne dohnal prvenství Vidlák, a předběhl Vačici o dobrých čtyřicet hlasů. A to jen proto, aby o půl šesté večer ujala vedoucí pozice opět Rédová. Kolem šesté hodiny se však hlasy začaly opět srovnávat, a to bohužel příliš podezřele. Ano, dámy a pánové, máme tu první pokus o cinknutí ankety přes útok botů. Neplatné hlasy byly odečteny, a provedli jsme zabezpečení, aby v budoucnu k podobným situacím nedocházelo, a na vás dnes čeká úplně přepracovaná anketa (přesnou metodiku a počet, kolik hlasů bylo odečteno, naleznete pod obrázkem včerejšího duelu). Přesto byl souboj velmi vyrovnaný a do dalšího kola postupuje – poprosím bubny – VAČICE! Gratulujeme!

Včerejším duelem jsme se přehoupli do druhé poloviny prvního kola, a i dnes to dost možná bude opět kulervoucí souboj, kde bude rozhodovat hlas každého z vás. Ani my sami si nedovolujeme vůbec odhadnout, jak tento souboj skončí. Postavili jsme proti sobě totiž šéfku komoušů Kateřinu (ne)Konečnou a šéfku Trikolory Zuzanu Majerovou.

Na internetu můžete najít zpovykané zprávy o tom, že (ne)Konečná a Majerová jsou ve skutečnosti jedna a ta samá osoba, protože je jednoduše nepravděpodobné, aby se v malé zaprděné zemičce uprostřed Evropy v politice pohybovaly dvě takto podobné samostatně žijící entity. Právě proto i dnešní průvodní článek bude probíhat formou, kdy budeme zároveň popisovat životní úspěchy a strasti jak pro soudržku Káťu, tak pro Zůzu zároveň:

 • Obě mohou pohledem zabíjet. Každou další sekundou upřeného pohledu do dvou vyschlých studánek ztrácíte víru v lidstvo, a vy moc dobře víte, že čím déle hledíte do hlubiny, tím déle hlubina nahlíží do vás.
 • Obě mají výraz vaší šílené přítelkyně, která zrovna zjistila, že na Facebooku máte v přátelích i ženy.
 • Obě vedou politickou stranu, která nikdy neměla vzniknout.
 • Obě vedou politickou stranu, která nejenže neměla vzniknout, ale měla i dávno zaniknout.
 • Obě jsou tak trochu úplně vyklované krávy, a není náhodou, že si nejste úplně jistí, co chtěly naše soutěžící říct, když konečně zavřou pusu. Nic ale neřeknete a souhlasně pokyvujete hlavou, protože by ji zase otevřely.
 • Obě se vyloženě vyžívají v tom, že mají strany hluboko pod volebním kvórem do Poslanecké sněmovny. To jim ale samozřejmě nezabrání pindat o tom, že kdyby…, tak by…
 • Obě mají správné tušení, že se do Sněmovny nikdy nepodívají, a proto se snaží prohrabat do Europarlamentu. Ostatně stejně jako téměř všichni ostatní dezoláti na vrcholových příčkách, z čehož je zřejmé, že na většinu čeká po volbách nepěkné překvapení.
 • Obě s oblibou chodí na stejné protivládní demonstrace. Majerka slintá do mikrofonu něco o tom, že demonstrace rozhodně jakože není proruská a už vůbec nepodporuje návrat totality a komunismu, zatímco (ne)Konečná s partou gerontů máchá v davu socialistickými standartami, a za pískotu čtrnáctileté teenagerky hází trenýrky se zebrou po stalinistovi Skálovi, který se objevil u mikrofonu. Přesto však pořadatelé mají dostatek soudnosti k tomu, aby k mikrofonu nepustili Konečnou. V tomto má tedy Majerka významný náskok.
 • Obě tvrdí, že ideologie jejich stran není proruská. Jen se prostě v argumentaci náhodou vždy postaví na stranu Ruska.
 • Obě jsou názoru, že Česká republika by měla být na prvním místě, což volně přeloženo znamená, že by se měla ukončit válka proti Rusku. Respektive tedy sankce proti Rusku.
 • Obě jsou názoru, že za útok Ruska si může Ukrajina tak trochu sama.

A teď se konečně dostáváme k hlavním rozdílům:

 • Zatímto Majerka je poměrně zachovalá padesátnice s rezatou střechou, která je prostě jen úplně vyklovaná oportunistická pizda, která skočí po jakékoliv příležitosti zviditelnit se, čtyřicítka (ne)Konečná z nějakého důvodu i po hodině v koupelně připomíná mogwaie, kterému jste po půlnoci nacpali den starý rohlík do všech tělesných otvorů, přelili litrem louhu a nechali do pěti do rána sušit ve ždímačce. Možná proto máte pocit, že jí oči trošinku ujíždí doleva. Je to ale jen pocit. Konečná totiž nešilhá duhovkou, ale zorničkou. Navíc každým okem na jinou světovou stranu, což vzbuzuje nepříjemný pocit, že se vás pokouší zhypnotizovat a přesvědčit k tomu, abyste začali volit komouše.
 • Zatímco Majerka smutně pokukuje po Poslanecké sněmovně, do které se nikdy nedostane (což pochopil i krysa Véna junior po tom, co se mu i jeho fotr Véna seniol vysmál a veřejně řekl, že bude volit SPD), Káťa (ne)Konečná společně s několika dalšími exoty (mezi které až do loňského podzimu patřil Hynek ‘vole‘ Bráško) rozvrací fungování Evropské unie v Evropském parlamentu svým nicneděláním. Občas si tedy skákne do ČR na nějakou tu demonstraci, aby lidem připomněla, jak špatně se tu žije. Majerka si životní standard musí vylepšovat alespoň nemocenskou, kterou si kvůli imaginární nemoci stejně jako Luba Volný protahuje až do té doby, než si média všimnou, že během marodění courají po demonstracích. Tak stane se. Člově prostě zapomene, žejo. Mějte trochu pochopení.
 • Zatímco Majerka fotí své dentální panely při jakékoliv příležitosti, protože být viděn na sociálních sítích přece znamená volební úspěch, Káťa (ne)Konečná ještě poměrně nedávno natáčela své proletářské vlogy z bílého koženkového gauče. Než ji teda někdo vysvětlil, že podobný gauč je možné vidět i v jednom castingovém seriálu, který s castingem teda nemá moc společného, ale každý díl končí happy endem, přičemž jde vidět holá prdel nic netušící učitelce/sportovkyni/policistce, která šla náhodou kolem po ulici a usmyslela si, že by mohla být modelka. A než si uvědomila, že je něco špatně, oprcal ji před zapnutou kamerou kameraman či jiný účastník štábu. Káťa podobnou zkušenost nikdy nezažila, protože si vlogy točí sama, ale sedačky se pro jistotu zbavila, aby nevzbuzovala u svých voličů zbytečné otázky a naděje. Videa teď točí zásadně u stolu na židli, případně při vykonávání nějaké běžné denní činnosti, jako je kadění.
 • Zatímco Majerka se ve volném čase fotí s pravičáckými hochštaplery a pak se na sociálních sítích omlouvá, že přece nemůže za to, že se na ni na koncertu Ortelu lepí náckové, (ne)Konečná tráví svůj volný čas nejraději s vlajkou Sovětského svazu někde na pochodě za socialismus či na náměstí na demonstraci, případné po vzoru komunistických papalášů nejraději mimo Českou republiku. Obvykle se jedná o vyloženě proletářské destinace, jako například Dubaj.

 

Jsou si možná podobné jako vejce vejci, ale do dalšího kola může postoupit jen jedna. Dostává váš hlas Kateřina (ne)Konečná? Určitě by ve druhém kole měla co říci. Anebo jste snad názoru, že by měla postoupit Zůza Majerová? I ta má úsměv rozzubený do bojové pozice a čeká na svého dalšího protivníka, kterému prokousne krkavici!

Hlasovat můžete až do osmé hodiny ráno 15.12.2023 (SEČ), poté se anketa automaticky zamkne. Proklik ze siciálních sítí přidává za adresu hash, který znemožňuje hlasování. Pokud se s problémem setkáte, zkuste kliknout na TENTO ODKAZ, případně web otevřete přímo v prohlížeči (v odkazu nesmí být “/?fbclid=”). Duplicitní volby plugin automaticky filtruje pryč. 

Hlasování v této anketě bylo ukončeno před 1 month

Které koště by mělo postoupit do dalšího kola?

Kateřina Konečná
56.98% / 763 hlasů
Zuzana Majerová
43.02% / 576 hlasů
proti