Makak roku 2023 S01E19 – Jakub Netík vs. Matouš Bulíř

Dámy a pánové, je to tu zase. Po neplánované přestávce se vám hlásíme s dalšími prvoplánovými a rádobyvtipnými duely, které jsou naprosto zbytečné, protože všichni víte, že to nakonec vyhraje Peterková. Nebo Hamplová. Nebo Rajchl. Nebooooo Čermák! Nebooooo…, prostě kdokoliv z nominovaných, žejo. Ale kdo to vlastně bude? A nebude to třeba někdo, kdo nenápadně stepuje ve stínu a snaží se nebýt viděn? A co když Makaka roku vyhraje někdo ze čtveřice divokých karet v podobě troglodytů, kteří se pokusili zviditelnit na teroristickém útoku v Praze? Pojďme společně oddělit zrno od plev a zjistit, kdo si zaslouží postoupit do druhého kola!

V dnešním duelu přivítejme buditele!

V levém boxíku prohopkává lowcostový princ Krasoň z Wishe. Samozvaný malíř pokojů, který se prohlásil za vlastence a disidenta, a kterého krom přehazovačky spojuje s rakouským konkurentem ještě touha po ovládání lidí. Naštěstí k tomu má Jakub Netík i mentální výbavu. Sice trousí informace o své inteligenci zhruba stejně často jako Jana Zyrtec Hamplová, podobně jako u mohelnické mohyly však můžeme i v tomto případě otevřeně pochybovat o relevanci inteligence. Při pozornějším sledování totiž přijdete k názoru, že Jakub Netík si IQ test docela určitě dělal, ale našel ho v příloze nedělního Blesku, přičemž polovina odpovědí byla předvyplněna nahodilými skvrnami od guláše, u druhé poloviny nešly přečíst otázky vůbec, a namísto výsledku je cifra hospodského, kterému po horečce sobotní noci a vypité bedně prosecca došel bloček na psaní.

O přítomnosti inteligence každopádně v případě Jakuba Netíka nemůže být pochyb. Porovnáme-li jej například s intelektem probublávajícího bláta, měl by Krasoň docela určitě navrch. Krom toho je také neuvěřitelně sečtělý, což můžeme odvodit z toho, že je nejen bezednou studnicí citátů a všeobecných selských mouder, která si jednak v nějaké formě pamatuje a volně interpretuje (buďto blbě, nebo spojí dvě až tři do jednoho. Vždy jsou ovšem upravena tak, aby seděla jeho potřebám), ale stejně tak si zcela volně za chodu vymýšlí úplně nová rčení, která se vám do paměti vypalují jako žhavé železo. Ne nadarmo si získal Jakub mezi fanoušky přezdívku Citát ipsum. Připomeňme si některé z jeho legendárních myšlenek, které budou sloužit jako odkaz budoucím generacím:

  • Nehážu hlavu do písku a nejsem přelétavý jako voda.
  • Je tady plno lidí, co věří, že jsme se vylíhli z opice.
  • Pokud vím, tak oživování nacismu a fašismu máme zakotvené v našem zákoně.
  • Za náma nikdo nestojí. Stojíte za náma vy. A my za váma!
  • Proudí mi v krvi čtvrt Slováka po mé babičce.

Ano, skutečně památná slova. Když navíc přihlédneme k faktu, že Jakub Netík je pouhý malíř pokojů, nezbývá nám nic jiného, než žasnout nad sečtělostí tohoto samozvaného vlastence, který už během první vlny koronaviru odhalil společné spiknutí Nového řádu, Reptiliánů, Illuminátů a Grety Thunberg. Jakože, ehm, nepodařilo se mu pochopitelně najít žádné důkazy, ale tak už to prostě bývá, když někde síly bojující na straně temna spřádají pekelný plán. Plán, který je tak složitý, že jednoduše udělají chybku a odhalí ji náhodný kolemjdoucí, který se pravdu, kterou vám Česká televize neukáže, nebojí naservírovat. Pěkně z auta, z vyhřátého místečka za volantem. Odkud taky jinak, žejo?

Za ty čtyři roky, co se Kuba producíruje před svým telefonem a špulí pusu jako čtrnáctiletá roztleskávačka prdel na vysokoškolský fotbalový tým, se mu tak nepodařilo prokázat antivaxerské spiknutí, pravdu o Ukrajině, ani boj Ruska proti nacistickým a fašistickým silám. Prostě nic. Nada. Natočíte stovky, možná tisíce hodin streamů, kde matláte svoje názory okořeněné o náhodné generování vět, sem tam přihodíte nějakého toho Ježíše a apoštolská kázání, a jediné, co z toho máte, je pár korun od podporovatelů a na krku tolik obvinění, že by po nich pošilhával nejeden rakouský malíř pokojů a zlostně škubal knírkem.

Aby toho nebylo málo, pořídil si Kubík ještě podmínku za výhrůžky adresované Rakušanovi, který by měl viset, neboť je to prý vlastizrádce národa. I s inteligencí Jakuba Netíka tušíte, že podmínka je poslední štace, a když vás uvaří na něčem dalším, stane se vstupenkou na společná sezení zvládání vzteku s Patuikem Tušlem a Tomášem Čermákem. Dnes však můžete rozhodnout o tom, zda Kubíka pošlete do dalšího kola. Pošlete ho tam?

A v druhém boxíku máme dnes skutečnou celebritu, která si v nominacích získala jednu z nejsilnějšíci pozic. Je nám tou ctí, přivítat v dnešním duelu Matouše Bulíře!

Ještě předtím, než se pustíme do samotného medailonku, věnujme okamžik příležitosti, kterou využil přímo Matouš ve chvíli, kdy se dozvěděl o chystaném duelu. Ano, nemáte zač, tyto řádky jsou věnovány jen a jen vám. Bez kontextu, protože stejně jako já třeba nemáte tušení, kdo je Matouš, a svým způsobem má tohle spoilerování svoje zvrácené kouzlo.

No budu si držet palce, jelikož kdo nemá nepřátele, nemá charakter
A pro místní dezinfo scénu jen doplním, že na Ukrajině jsem byl bezmála čtvrt roku a ne 14 dní, jak tu již nějaký makak stačil napsat a ta trojice, která mě sundala, za sebou měla dezerci (Ukrajina to neřešila jelikož nešlo o jejich občany) a rozkradenou minimálně jednu sbírku, jak se posléze ukázalo, psal o tom tuším iDnes…
Do jednotky jsem je přivedl já, jelikož je již žádná jednotka nechtěla a já bohužel udělal tu chybu, že jsem jim pomohl… Dokonce i místní ukrajinský velitel mě před nimi varoval, abych si na ně dával pozor… Minimálně jeden z nich měl za sebou pestrou trestní minulost, čímž se netajil…
Nečekám, že to právě tu bude někoho zajímat, to jen aby řeč nestála a je to pak o to více komičtější když vždy vidím, jak lidé doma z gauče píší o tom co jsem zažil, ačkoliv Ukrajinu znají jen z televize…
ps. ta vaše svatá trojice tam byla čistě jen kvůli penězům, jelikož Ukrajina dávala v přepočtu na naše cca. 100 000 – 120 000 korun měsíčně, plus co kdo rozkrade, v jejich případě. Já peníze odmítl.
Ale dost řečí a šup sem s nenávistnými komenty

Máte? Fajn. Pusťme se do medailonku:

Abyste věděli, noční můrou je pro mě, když nominujete nějakého makaka, který je mimo moje zorné pole, a nemám ponětí o tom, co v životě (ne)dokázal, a proč kurva dostal Matouš Bulíř tolik nominací. A kdo je kurva Matouš Bulíř? A je Matouš Bulíř vůbec? Ale naštěstí se v tomto případě zeptáte Googlu a hned máte jasno.

Tak to máme nacionalistické hnutí První republika, nějaké to popotahování za schvalování a popírání genocidy, která je jakože hahaskrytá za satiru. Také byznys spojený s přelepkami EU vlajky na SPZ automobilů, díky čemuž jste mohli v minulých letech spolehlivě identifikovat libovolného trotla, který se v autě nebude připoutávat jen proto, že mu to nějaký zaměstnanec eseročka s policejní čepicí nařizuje. A nebo taky třeba neúspěšný kandidát do Europarlamentu, který získal celých (LOL) 844 hlasů, což je 0,03 % podíl. Vlastně je možné výsledek pokládat za statistickou chybu. To prostě jednomu ublíží na duši, a volá po pomstě.

Matouš by byl druhořadou ufňukanou nulou, po které by neštěkl pes, nebýt dvou důležitých milníků. Tím prvním je, že pochopil skutečnou podstatu svobody slova, a na rozdíl od ostatních křováků si dokázal zprovoznit vlastní webové stránky, které se na nějaké standardy komunity sociálních sítí neohlížejí, a stejně tak jako my tady, si může pouštět pusu trochu více na špacír… což jak správně tušíte, obvykle nasere především ty, kteří vám obsah nemůžou nahlásit a sundat.

Tím druhým důvodem je, že odešel bojovat na Ukrajinu jako dobrovolník (existují důvodná podezření, že se Matoušovi pomíchaly kartičky a omylem vstoupil do špatného tábora, který pokládal za ruský), a čtvrt roku odtud metal dezinformační videa tak dlouho, až si jej krajané našli a dali mu na budku. No. Na budku. Kdyby to bylo nějak vážné, utržil by Matouš nějaký ten šrám. Nebo alespoň zlomeninu, či monokl o velikosti mexického dolaru. Protože jej ale čeští chciválci jen propleskli, odneslo to především Bulířovo ego (už zase), a to se jen tak nezahojí, žejo?

Je třeba najít viníka a v ideálním případě jej potrestat. V tomto případě si Matouš hodil kostkou, poradil se s kartářkou Lidkou a nechal si vyvěštit budoucnost od Hambálkové, které jednoznačně vyšlo číslo šest. A když hambálková udělala výpočet třikrát, vždy jí vyšla šestka a tři šestky jsou přece číslo Šelmy, kterou není nikdo jiný, než europoslanec Zdechovský. Vidíte to. Dospěli jsme do doby, kdy se europoslanci pokouší likvidovat dezinformátory na válečné frontě. Kde to jsme? A kde se to zastaví?

Stejně jako měl potřebu vyjádřit se Matouš Bulíř ještě před duelem, nechme prostor pro obhajobu i pro Pana Zdechovského:

Pan Bulíř je prvotřídní dezinformátor, který šířil lži o Ukrajině. Psala o tom snad všechna seriózní média. Jeho lživá videa pochopitelně rozlítila české bojovníky, kteří ho fyzicky napadli. Pan Bulíř z toho chtěl vytěžit co nejvíc, a proto obvinil mě, že jsem napadení inicioval. Tohle si může myslet jen nemocný člověk. Nikdy bych se k takovému činu nesnížil. K žádnému násilí jsem nikdy nikoho nevyzýval.
Okamžitě jsem se proti jeho lži ohradil, ale to už převzala dezinformační scéna. Na základě této lži mi začaly chodit od jeho příznivců výhrůžky smrtí, které nyní prošetřuje policie.
Bulíře jsem do jeho slavného videa, kdy mě vyzval, ať jedu na Ukrajinu, vůbec neznal. Já na ní mimochodem několikrát od vypuknutí konfliktu byl. Až poté jsem se k němu vyjádřil na sociálních sítích, jinak bych ho vůbec nekomentoval.
A pokud vím, on na mou oficiální FB stránku nepsal. Připravuji celou řadu dalších právních kroků, protože takové lži si líbit opravdu nenechám. Místo toho, aby zpytoval své svědomí, pokračuje ve svých fantasmagoriích. Využívá pozornosti médií a snaží se na tom vydělat.

A na čí straně jste vy? Bulíř nebo Zdechovský? A kdo vlastně vyhraje dnešní duel a je větší makak? Malíř pokojů nebo buditel, který si nechodí pro facku daleko?

 

  • Hlasovat můžete až do osmé hodiny ráno 29.12.2023 (SEČ), poté se anketa automaticky zamkne.
  • Pokud vám nefunguje hlasování, stiskněte TENTO ODKAZ.
  • Po vybrání svého favorita stiskněte “hlasovat”
  • Duplicitní volby plugin automaticky filtruje pryč. 
Hlasování v této anketě bylo ukončeno před 22 days

Jakého buditele pošlete do dalšího kola?

Jakub Netík - malíř pokojů
65.05% / 724 hlasů
Matouš Bulíř - kňů
34.95% / 389 hlasů
proti