Makak roku 2023 S02E04 – Vačice Rédová vs. Jindřich Rajchl

Jak správně tušíte, duely se pokoušíme tvořit tak, aby k sobě protivníci nějakým způsobem pasovali. Pokud se soupeři navzájem milují nebo spolu nějak spolupracují, je to výhra. Pokud se nesnášejí, je to pro nás dvojitá výhra. No a pokud se mezi sebou milovali, spolupracovali spolu, a teď si jdou po krku jako slepice po flusu, šlo by to přirovnat k něčemu natolik smyslnému a erotickému, jako je například představa guláše se šesti.

Dnešní duel je přesně takový. Nic netušící kravka Wagyu, jejíž rodokmen sahá někam k objevení používání ohně, se pásla na australských pláních jen proto, aby se libra tohoto prvotřídního masa, které je možné vyvážit zlatem, stala základní ingrediencí tak slíntózní krmě, že by si dokonce ani Jirka Babica nedovolil vrazit do hrnce nic levnějšího než lanýže, když zrovna nemáte po ruce Wagyu. Dochucený červenou investiční paprikou a solí z Himalájí, která je tak stará, že je téměř na konci spotřební trvanlivosti. Podlévaný vínem Petrus, Pomerol AOC ročník 2004, zahuštěný zásmažkou z pravé české pšenice, zdobený nasekanými cibulkami šafránu. Gulášek tak hutný, že v něm stojí lžíce, a servírovaný zásadně na Míšeňském porcelánu… Gulášek, kterého nebudete mít dost.

To je náš dnešní duel.

VYZYVATEL

Že je hnutí PRO one man show, bylo zřejmé už od začátku. Stejně jako v ANO, SPD potažmo Úsvitu, Věci veřejné, … stojí v popředí principál, který je ředitelem cirkusu. A takový cirkus se neobejde bez šašků, klaunů, otylé dámy, midgeta v hlavni děla, provazochodce, polykači ohně a šimpanze.

Správný principál ale nikdy nedopustí, aby se mu do maringotky nakvartýroval klaun a kecal mu do programu vystoupení, a takovým principálem Jindolf definitivně je. Postupně vyštípal z představení komunistické poleno Tomáše Nielsena, který začal prstíčkem škemrat o trochu více pozornosti, a přestože třeba Peťa Rédová je o trochu bystřejší makak, než průměrný požírač banánů, není zase tak ostré koťátko v košíku, aby jí došlo, že pokud se pokusí o něco podobného sama, skončí podobně.

Ostatně mylná interpretace bývá obvyklým kamenem úrazu. Kulisami nám pro tentokrát bude ples proruské svoloči ku příležitosti 28. října. Zatímco se na párty všichni vesele usmívají, Petra Rédová se zubí na Jindolfa, neboť se domnívá, že právě nadešel ten okamžik, kdy v očích Jindolfa stoupla na dostatečně vysokou úroveň, aby si mohla říct o kandidátku do Evropského parlamentu za PRO. Jindolf se na ni zubí úplně stejným způsobem, protože je rád, že našel poslušnou čubu, která za něj zcela dobrovolně a bez jakýchkoliv politických ambicí strká lidem letáčky do schránky, připravuje demonstrace a courá s ním po celé republice i přesto, že dolétá do práce ve Velké Británii, kde prý pracuje jako vrchní sestra. Jednoduše situace, která přímo spěje k tomu, abyste se po sedmi vodkách chytili kolem krku a vyříkali si, jak se věci mají. Kde jinde byste to koneckonců chtěli řešit, než na pražském Putinpride? Přestože večírek oficiálně nebyl proruský, sešli se zde nalevo napravo všechny entity, které šilhají směrem ke Kremlu. Krom Jindolfa nechyběl naprosto pochopitelně Vodička z Českého svazu bojovníků za svobodu, jehož uniforma připomíná severokorejského generála, u kterého vlastně nikdo s určitostí neví, za co všechna ta vyznamenání jsou. Částečně proto, že si je Vodička s ostatními členy svazu dávají navzájem, a vyrábí je za pomoci kladívka a víčka od lahváče.

Pochopitelně nesměl chybět ani Miloš Zeman, protože co by měl dělat lepšího, než sedět v TOP hotelu a dělat roztleskávačku při soutěži požírání pelmení na čas. Kdo by se stál o tu povrchní naleštěnou bídu ve Vladislavském sále s Petrem Pavlem, který není můj preziden, když můžu být s někým jiným na naprosto neproruském večírku s přáteli, kteří jsou úplně stejně rozbití. Tak trochu pozdě si to uvědomil třeba Véna seniol, který se celou ceremonii tvářil tak nepříjemně, jako by jeho trenér zapomněl v rektu svůj tenisový loket. To v TOP hotelu byla zábava v plných obrátkách. Bavil se Jindolf, bavila se Rédová… jediný, kdo se nebavil, byla Hamplová, protože někde v záhybech faldů šedé kůry mozkové našla dostatek sebereflexe, aby se nenechala vyfotit s naprosto neproruskými šváby, a zároveň nechtěla zase číst zhnusené komentáře o tom, že leze Pavlovi do prdele a tahá se s pětikolkou na předávání bezcenných vyznamenání, která už nejsou co bejtala, když je ještě dával Miloš Zeman kdekomu, a tak se pro jistotu hodila marod, protože křehkou ženu politují obě strany.

S ohledem na průběh večírku je nepřekvapivé, že ani ne po 24 hodinách už Vačice nebyla stoupenkyní PRO, a pochopitelně se ani nenacházela na kandidátce do Evropského parlamentu, kam se samozřejmě snažila proškrábat jen proto, aby Evropskou unii rozložila zevnitř. Stejně jako komunistka Kateřina Zbytečná. A stejně jako Jindolf. V čemž je vlastně problém, protože volby do Europarlamentu většina makaků vnímá jako zbytečnost, a to by tak hrálo, aby mu Vačice kradla hlasy. Jeho hlasy! Ten večer se Rédová usmívala na Jindolfa naposledy bez toho, aby na něj měla vyceněné zuby.

PROTIVNÍK

Petin dnešní protivník je zcela nepřekvapivě Jindra Rajchl. Ten se v posledních letech zapsal do povědomí především tím, že se pasoval do právnického esa makaků. Mezi jeho letošní vyhrané soudy patří například loňská kauza ezokokota Jakuba Netíka, který se stejně jako Lžítko specializuje na drancování peněženek makaků prodejem podřadného zboží dotaženého z Číny, kterému je dodatečně dán punc artefaktu. Zatímco Lžítko prodává fény na čeření hladiny vody, Kuba jde více do duševní hloubky, a můžete v jeho nabídce najít například hřebík z Kristova kříže, prst svatého Jana Nepomuckého, nebo popel Johanky z Parku. Krom toho samozřejmě denně metá na YouTube kvanta kokotin, což pochopitelně nezůstalo bez povšimnutí, a tak se Netík setkal s Rajchlem u soudu. Rajchlovi se soud z nějakého důvodu podařilo vyhrát, protože dělat z lidí kretény a dudlat jejich peněženky je přece jen věc názoru, a definitivně je to důkaz toho, že právní systém v České republice je naprosto zdravý. A ano, ačkoliv se Jakubovi do užšího výběru duelistů Makaka roku postoupit nepodařilo, víme o tobě. Stal jsi se však jedním z důvodů, proč tu dnes máme Jindru!

Z posledních kauz potom věnujme obhajobu proruské špíny influencerky Jordanky Jiráskové, která se specializuje na generování hambatého obsahu pro otrlé diváky na OnlyFans, kdy se své fanoušky pokouší učit gravitačním zákonům a přetékáním koz přes různé kusy nábytku a výbavy koupelny. I v tomto případě se Jindrovi podařilo proruskou filcku očistit, z čehož je zřejmé, že Jindra má podstatně vyšší úspěšnost v obhajobě makaků, a s největší pravděpodobností se uživí sám a nemusí si nechat vyplácet odměny od tajných služeb.

Jindra je taktéž známý tím, že rozdává trestní oznámení po potkání, a aktuálně jich má na kontě více, než Helena Vondráčková, když o ní někde napíšete, že je stará. Jindra jednoduše na jednu stránku tvrdí, že někoho zabanovat pro názor, je jen neschopnost přijmout pravdu, na stránku druhou si za poslední rok, kdy je vidět nejvíce, vybudoval několikatisícovou armádu zablokovaných ‘oponentů‘, kteří už mu do jeho názorů kecat nebudou. Pak je tu speciální kategorie ‘oponentů‘, kteří byli pro názor nejenže zablokováni, ale ještě jim do schránky doputoval dopis s předvoláním, protože takhle to přece v české justici funguje. Jo. A Píšu to i s tím, že Jindra při čtení těchto řádků brousí voskovku, aby usmolil nějakou tu žalobu na Paralelní listy.

Jindrovu osobnost není možná snadno popsat, částečně proto, že osobnost nemá. Jeho názorová orientace směřuje na západ. Zejména pak do Německa během druhé světové války. Myšlenkově ovšem podporuje východ, konkrétně tedy Rusko – také do období druhé světové války. Když se to zprůměruje, vznikne něco uprostřed, což by šlo pojmenovat jako Česká republika na prvním místě. Pokud Jindra během proslovu chvíli zatuhne s otevřenou pusou, je možné slyšet, jak meluzína ve škvíře mezi jeho předními řezáky hvízdá melodii Internacionály nebo Deutschlandlied. Záleží na tom, na kterou světovou stranu je právě natočený.

Jindra o sobě v poslední době dal vědět coby jaderný inženýr, ačkoliv žádné vzdělání v tomto směru nemá. To ovšem nevadí, protože jeho sociální bublina makaků mu dala na sítích dostatečně velkou podporu, a jsou společně s ním názoru, že má pravdu. A takových deset tisíc lidí se přece nemůže jen tak mýlit, no ne?

Zajímavé ovšem bylo pozorovat konflikt mezi Jindrou a “atomovou bábou“ Drábovou, která na rozdíl od Jindry papíry na řízení jaderné elektrárny má. Vznikla z toho zábavná sázka o láhev Taliskeru. Tu po nátlaku ze strany médií Rajchl nakonec přislíbil poslat, ale neposlal, protože je to čestný člověk.

 

Kdo z našich dvou duelantů si zaslouží postoupit do dalšího kola? A kdo by se měl příští rok více snažit a najít si své vlastní místo na slunci? Je to jen na vás!

HLASOVÁNÍ

  • Hlasovat můžete až do osmé hodiny ráno 05 .01. 2024 (SEČ), poté se anketa automaticky zamkne.
  • Pokud vám nefunguje hlasování, stiskněte TENTO ODKAZ.
  • Po vybrání svého favorita stiskněte „hlasovat“.
  • Duplicitní volby plugin automaticky filtruje pryč. 
Hlasování v této anketě bylo ukončeno před 15 days

Který PROfesionál postoupí do dalšího kola?

Dentální soutěska Jindřich Rajchl
84.17% / 1,196 hlasů
Vačice Peťa Rédová
15.83% / 225 hlasů
proti