Makak roku 2023 S02E08 – Andrej Babiš vs. Kateřina (ne)Konečná

SPRÁVCE LUKÁŠ může jen doufat, že si na něj po včerejším duelu naše nejznámější česká senátorka nezasedne. Ta prohra s ní byla totiž drtivá, ale docela možná je to způsobeno tím, jak strašné se snaží Lukáš nebýt viděn. Což je, ruku na srdce, vedle Hamplové poměrně snadná disciplína. Zyrtec jednoznačně postupuje do třetího kola, kde se pokouší obhájit loňský titul. A zatím to vypadá na souboj na nože, takže pro výhru ze sebe bude muset ještě něco vymáčknout. Udělat ze sebe ultimativní kravku pokusem zatáhnout Českou republiku zase do války, nebo tak něco. Nenavádím. Jen píšu, jaké jsou možnosti!

VYHODNOCENÍ MINULÉHO DUELU

Který Addams si zaslouží postoupit do dalšího kola?

Jana Zyrtec Lempl
86.66% / 1,241 hlasů
SPRÁVCE LUKÁŠ Bočan
13.34% / 191 hlasů
proti

Na první pohled vás možná napadne, že dnešní duel je snadný, ale není tomu tak. Vybrali jsme pro vás dvojici, která shodně parazituje na Evropské unii. Zatímco vyzyvatel úspěšně cumlá evropské dotace tak efektivně, že z Bruselu přišla stopka na malé podnikatele, naše protivnice se rozhodla zničit Evropskou unii zcela jiným způsobem. Nechala se zvolit to Europarlamentu, aby ji rozložila zevnitř. Po letech se jí to teda zatím moc nedaří, ale v duchu pravého komunismu alespoň zbohatla.

VYZYVATEL

Nejhlasitějším kritikem současné vlády je pochopitelně Andrej Babiš. Logopedická hříčka a jediný člověk, který dokáže mluvit čtyřmi světovými jazyky, latinou, sumerštinou, dvěma vymyšlenými a C++ zároveň, přičemž ani on není schopen jednoznačně vysvětlit, jak vlastně předchozí větu myslel, protože se zamotává do interpretací zabalených do interpretací interpretací, kterým nerozumí ani on sám, a to jediné, co jste po zrnění namísto zvuku schopni pojmout je obvykle poslední slovo, zpravidla „včele“ nebo nějaká jiná zásadní informace.

Andrej Babiš je ale především populista. Pokud se něco daří, je připraven kdykoliv prohlásit se za toho, díky komu se věc daří. Až do chvíle, kdy jde celá věc do hajzlu, kdy naopak zarytě prohlašuje, že s celou věcí definitivně nemá nic společného, a rozhodně by postupoval jinak, kdyby věděl, že se něco takového děje. Jeden příklad za všechny je situace kolem koronaviru, která byla kompletně pod taktovkou Bureše, a slintal před kamerami „BEST IN COVID“ přesně do chvíle, než jsme se stali nejhoršími v COVIDu na světě, a vina byla přenesena na bílého koně v podobě ministra zdravotnictví, přičemž nikdo neví, kdo v té době zrovna funkci vykonával, protože za Babišovy vlády měli ministři zdravotnictví kratší životaschopnost, než bradavický učitel obrany proti černé magii. Stejně tak je naprosto epické fotit se s mohelnickou lochneskou Hamplovou, která přišla Babišovi těsně před prezidentskými volbami udělat PR, a společně se poplácat po ramenech, že Bureš definitivně nemůže za nějakou stupidní tečku a omezování neočkovaných, protože byl jen premiér, a tyhle rozhodnutí šla úplně mimo něj, stejně jako nějaký krizový stav, o kterém neměl ani páru, že něco takového vůbec bylo.

A podobné je to vlastně s přivlastňováním všech úspěchů a obviňování bílých koní z neúspěchů. Andrej Babiš je chodící automat na plyšáky, který je vás kdykoliv ochoten ojebat jen proto, aby z toho měl vlastní prospěch, a definitivně by se s ním nemělo uzavírat partnerství, koalice, ani jiné smlouvy včetně těch podepsaných krví o jeho duši. A když už pak jedině za okolností, kdy usilujete o rozpoutávání totálního chaosu a anarchie ve všech sedmi kruzích pekla. Jako by nestačilo, že Andy přivedl do sraček Českou republiku za svoji vlády.

Petr Fiala zdědil Českou republiku těsně po COVIDu a na konci konjunktury. Jakýkoliv ekonomicky vyspělý stát v době růstu investuje. Česká republika nemusela, protože měla u koryta Andyho a Sofu Dluženu, takže namísto investic se vesele rozprodávaly rezervy drahých kovů, které prý byly přežitek. Česká republika vkročila do období recese bez jakéhokoliv polštáře, a poslední tři roky naučila především negramotnou populaci, že pokud jste dost hlasití a dostatečné dlouho natahujete ruku, vždy od vlády něco dostanete, abyste byli chvíli zticha.

Že se Fiala stane neoblíbeným premiérem, protože nastává období utahování opasků, bylo vesměs jasné. Na stránku druhou je pravděpodobně omluvitelné vymlouvat se na předchozí vládu po dobu jednoho roku po volbách. Později se už dostáváme do podobné křeče, jako když Babiš čtyři roky fňukal, že za ekonomickou situaci může Kalůsek, kerý zabil lidi ces padáke. Je to bezzubé a tupé. Ale je jasné, že se tonoucí stébla chytá. V tomto případě vláda pětikoalice, která bohužel většinou zůstala u planých slibů, a až nebezpečně se začíná podobat vládě Burešově. Zejména, co se nesplnitelnými sliby týče. Petr Fiala je vinen tím, že jeho vláda nejenže nedostatečně, ale navíc blbě komunikuje se svými voliči i nevoliči, a není dostatečné schopna popsat a interpretovat to, co se s Českou republikou právě teď děje, a že situace lepší nebude – spíše naopak.

Česká republika je jednoduše v hajzlu, a jakékoliv další rozhazování komukoliv na cokoliv, je jen prohlubování již tak nezvládnutelného problému, a je vlastně jen otázkou času, než se z České republiky stane druhé Řecko. To Řecko, před kterým jsme před deseti lety ohrnovali nos, a doporučovali Evropské unii, aby se na nějaký trapný přímořský stát vysrala.

Šetření se ale nekoná. Namísto toho vláda kouká přes rameno Andreji Babišovi, aby se přiučila něco z tutoriálu “Děláme laciná gesta pro nalákání jednoduchých voličů”. Andrej Babiš žral už před šesti lety před Lidlem zmražené větrníky a čobolil něco o tom, jak je Česká republika v porovnání s okolními státy drahá, a že je třeba zatočit s dvojí kvalitou potravin. A víte, co za těch šest let se situací Andrej Babiš udělal? Hovno. Protože nebyly žádné blížící se volby. A co udělá Fiala, když se podpora vlády blíží rekordnímu minimu? Správně. Odpověď znáte sami. Namísto toho, aby po dvou letech byly vidět nějaké výsledky, dozvídáme se, že za kritickou situaci může Andrej Babiš, a porovnáváme ceny a kvalitu potravin s okolními státy. Zároveň je ale Fialův výlet na dlouhé týdny tématem číslo jedna, kdy se kdekdo strefuje do Fialy, protože nikdo nic lepšího na premiéra evidentně nemá – což je poněkud zábavné i trapné zároveň. Je to takové roztomile kýčovitě tupé, jako když se komouši pokouší memovat.

To vše jen proto, že současná vláda již patrně rezignovala na to, udělat pro záchranu soběstačného Česka nutné kroky, a namísto toho zahájila kampaň na podporu Andreje Babiše do dalších voleb. Který činnost pětikoalice za čtyři pět let patřičně “ocení”. Pak se totiž teprve začne projevovat těch několik málo skutečných úspěchů, které se pětikoalici podařilo prosadit, protože ekonomika většinou není otázkou okamžitého efektu – tím spíše, pokud se jedná o moloch, jakým je státní rozpočet. Ale naštěstí bude na značkách připraven Andrej Babiš, aby si úspěch připsal k dobru.

PROTIVNÍK

V levém boxíku nalezneme stalinova doppelgängera, noční můru z Downing street, a v neposlední řadě soulmate Zuzany Rezaté střechy Majerové, Káťu (ne)Konečnou. Existují určité spekulace o tom, že Majerka a Konečná jsou jedna a tatáž osoba, což může působit poněkud schizofrenickým dojmem. Tím spíše, když obě kopou za totalitní režim, ale nenechte se zmást. Zatímco Majerka má na hlavě rezaté koště, Káťa nosí účes na způsob oblíznutí krávy. A protože Káťa kráva je, existuje podezření, že se oblizuje sama. Jinak je ale podobnost velmi blízká. Posuďte sami:

 • Obě mohou pohledem zabíjet. Každou další sekundou upřeného pohledu do dvou vyschlých studánek ztrácíte víru v lidstvo, a vy moc dobře víte, že čím déle hledíte do hlubiny, tím déle hlubina nahlíží do vás.
 • Obě mají výraz vaší šílené přítelkyně, která zrovna zjistila, že na Facebooku máte v přátelích i ženy.
 • Obě vedou politickou stranu, která nikdy neměla vzniknout.
 • Obě vedou politickou stranu, která nejenže neměla vzniknout, ale měla i dávno zaniknout.
 • Obě jsou tak trochu úplně vyklované krávy, a není náhodou, že si nejste úplně jistí, co chtěly naše soutěžící říct, když konečně zavřou pusu. Nic ale neřeknete a souhlasně pokyvujete hlavou, protože by ji zase otevřely.
 • Obě se vyloženě vyžívají v tom, že mají strany hluboko pod volebním kvórem do Poslanecké sněmovny. To jim ale samozřejmě nezabrání pindat o tom, že kdyby…, tak by…
 • Obě mají správné tušení, že se do Sněmovny nikdy nepodívají, a proto se snaží prohrabat do Europarlamentu. Ostatně stejně jako téměř všichni ostatní dezoláti na vrcholových příčkách, z čehož je zřejmé, že na většinu čeká po volbách nepěkné překvapení.
 • Obě s oblibou chodí na stejné protivládní demonstrace. Majerka slintá do mikrofonu něco o tom, že demonstrace rozhodně jakože není proruská a už vůbec nepodporuje návrat totality a komunismu, zatímco (ne)Konečná s partou gerontů máchá v davu socialistickými standartami, a za pískotu čtrnáctileté teenagerky hází trenýrky se zebrou po stalinistovi Skálovi, který se objevil u mikrofonu. Přesto však pořadatelé mají dostatek soudnosti k tomu, aby k mikrofonu nepustili Konečnou. V tomto má tedy Majerka významný náskok.
 • Obě tvrdí, že ideologie jejich stran není proruská. Jen se prostě v argumentaci náhodou vždy postaví na stranu Ruska.
 • Obě jsou názoru, že Česká republika by měla být na prvním místě, což volně přeloženo znamená, že by se měla ukončit válka proti Rusku. Respektive tedy sankce proti Rusku.
 • Obě jsou názoru, že za útok Ruska si může Ukrajina tak trochu sama.

A teď se konečně dostáváme k hlavním rozdílům:

 • Zatímto Majerka je poměrně zachovalá padesátnice s rezatou střechou, která je prostě jen úplně vyklovaná oportunistická pizda, která skočí po jakékoliv příležitosti zviditelnit se, čtyřicítka (ne)Konečná z nějakého důvodu i po hodině v koupelně připomíná mogwaie, kterému jste po půlnoci nacpali den starý rohlík do všech tělesných otvorů, přelili litrem louhu a nechali do pěti do rána sušit ve ždímačce. Možná proto máte pocit, že jí oči trošinku ujíždí doleva. Je to ale jen pocit. Konečná totiž nešilhá duhovkou, ale zorničkou. Navíc každým okem na jinou světovou stranu, což vzbuzuje nepříjemný pocit, že se vás pokouší zhypnotizovat a přesvědčit k tomu, abyste začali volit komouše.
 • Zatímco Majerka smutně pokukuje po Poslanecké sněmovně, do které se nikdy nedostane (což pochopil i krysa Véna junior po tom, co se mu i jeho fotr Véna seniol vysmál a veřejně řekl, že bude volit SPD), Káťa (ne)Konečná společně s několika dalšími exoty (mezi které až do loňského podzimu patřil Hynek ‘vole‘ Bráško) rozvrací fungování Evropské unie v Evropském parlamentu svým nicneděláním. Občas si tedy skákne do ČR na nějakou tu demonstraci, aby lidem připomněla, jak špatně se tu žije. Majerka si životní standard musí vylepšovat alespoň nemocenskou, kterou si kvůli imaginární nemoci stejně jako Luba Volný protahuje až do té doby, než si média všimnou, že během marodění courají po demonstracích. Tak stane se. Člově prostě zapomene, žejo. Mějte trochu pochopení.
 • Zatímco Majerka fotí své dentální panely při jakékoliv příležitosti, protože být viděn na sociálních sítích přece znamená volební úspěch, Káťa (ne)Konečná ještě poměrně nedávno natáčela své proletářské vlogy z bílého koženkového gauče. Než ji teda někdo vysvětlil, že podobný gauč je možné vidět i v jednom castingovém seriálu, který s castingem teda nemá moc společného, ale každý díl končí happy endem, přičemž jde vidět holá prdel nic netušící učitelce/sportovkyni/policistce, která šla náhodou kolem po ulici a usmyslela si, že by mohla být modelka. A než si uvědomila, že je něco špatně, oprcal ji před zapnutou kamerou kameraman či jiný účastník štábu. Káťa podobnou zkušenost nikdy nezažila, protože si vlogy točí sama, ale sedačky se pro jistotu zbavila, aby nevzbuzovala u svých voličů zbytečné otázky a naděje. Videa teď točí zásadně u stolu na židli, případně při vykonávání nějaké běžné denní činnosti, jako je kadění.
 • Zatímco Majerka se ve volném čase fotí s pravičáckými hochštaplery a pak se na sociálních sítích omlouvá, že přece nemůže za to, že se na ni na koncertu Ortelu lepí náckové, (ne)Konečná tráví svůj volný čas nejraději s vlajkou Sovětského svazu někde na pochodě za socialismus či na náměstí na demonstraci, případné po vzoru komunistických papalášů nejraději mimo Českou republiku. Obvykle se jedná o vyloženě proletářské destinace, jako například Dubaj.

HLASOVÁNÍ

 • Hlasovat můžete až do osmé hodiny ráno 09.01.2024 (SEČ), poté se anketa automaticky zamkne.
 • Pokud vám nefunguje hlasování, stiskněte TENTO ODKAZ.
 • Po vybrání svého favorita stiskněte „hlasovat“.
 • Duplicitní volby plugin automaticky filtruje pryč. 
Hlasování v této anketě bylo ukončeno před 11 days

Který EU-parazit by měl postoupit do dalšího kola?

Andrej Babiš
59.17% / 597 hlasů
Kateřina (ne)Konečná
40.83% / 412 hlasů
proti