Makak roku 2023 S03E02 – Andrej Babiš vs. Tomáš Čermák

Těžko říci, zda je to nejvyšší ocenění a poct, kterých se Smetákovi v životě dostalo, ale po včerejším duelu s nejvíce sexuálně odpudivým komunistou ve střední Evropě (Honza překonal i Kostku. Především proto, že Kostku se podařilo většině lidí vytěsnit.), se Ivan dostává jako první semifinalista do čtvrtého kola. Gratulujeme. Pokud je k čemu.

VYHODNOCENÍ MINULÉHO DUELU

Který kokot by měl postoupit do dalšího kola?

Ivan Smetana
55.01% / 544 hlasů
Jan Klán
44.99% / 445 hlasů
proti

Dnes proti sobě postavíme dva disidenty, kteří jsou jasnými aspiranty na komentáře o předčasném finále. Tomáš Čermák k Babišovi dokonce svého času nepokrytě vzhlížel a domníval se, že jej Andrej v případě nutnosti ochrání, protože jsou přece na jedné lodi, a chtějí to stejné. Jen si Tomáš bohužel neuvědomil, že každá loď má svoje podpalubí, a každý Titanic se začne potápět právě zde. Dnes už Tomáš není názoru, že by byl s Andrejem na jedné lodi. Vlastně jej celkem nesnáší, protože Andrej až příliš málo žádá Rusko, aby přišlo osvobodit Československo. Pojďme nicméně rozseknout, kdo z nich je makak větší.

VYZYVATEL

Nejhlasitějším kritikem současné vlády je pochopitelně Andrej Babiš. Logopedická hříčka a jediný člověk, který dokáže mluvit čtyřmi světovými jazyky, latinou, sumerštinou, dvěma vymyšlenými a C++ zároveň, přičemž ani on není schopen jednoznačně vysvětlit, jak vlastně předchozí větu myslel, protože se zamotává do interpretací zabalených do interpretací interpretací, kterým nerozumí ani on sám, a to jediné, co jste po zrnění namísto zvuku schopni pojmout je obvykle poslední slovo, zpravidla „včele“ nebo nějaká jiná zásadní informace.

Andrej Babiš je ale především populista. Pokud se něco daří, je připraven kdykoliv prohlásit se za toho, díky komu se věc daří. Až do chvíle, kdy jde celá věc do hajzlu, kdy naopak zarytě prohlašuje, že s celou věcí definitivně nemá nic společného, a rozhodně by postupoval jinak, kdyby věděl, že se něco takového děje. Jeden příklad za všechny je situace kolem koronaviru, která byla kompletně pod taktovkou Bureše, a slintal před kamerami „BEST IN COVID“ přesně do chvíle, než jsme se stali nejhoršími v COVIDu na světě, a vina byla přenesena na bílého koně v podobě ministra zdravotnictví, přičemž nikdo neví, kdo v té době zrovna funkci vykonával, protože za Babišovy vlády měli ministři zdravotnictví kratší životaschopnost, než bradavický učitel obrany proti černé magii. Stejně tak je naprosto epické fotit se s mohelnickou lochneskou Hamplovou, která přišla Babišovi těsně před prezidentskými volbami udělat PR, a společně se poplácat po ramenech, že Bureš definitivně nemůže za nějakou stupidní tečku a omezování neočkovaných, protože byl jen premiér, a tyhle rozhodnutí šla úplně mimo něj, stejně jako nějaký krizový stav, o kterém neměl ani páru, že něco takového vůbec bylo.

A podobné je to vlastně s přivlastňováním všech úspěchů a obviňování bílých koní z neúspěchů. Andrej Babiš je chodící automat na plyšáky, který je vás kdykoliv ochoten ojebat jen proto, aby z toho měl vlastní prospěch, a definitivně by se s ním nemělo uzavírat partnerství, koalice, ani jiné smlouvy včetně těch podepsaných krví o jeho duši. A když už pak jedině za okolností, kdy usilujete o rozpoutávání totálního chaosu a anarchie ve všech sedmi kruzích pekla. Jako by nestačilo, že Andy přivedl do sraček Českou republiku za svoji vlády.

Petr Fiala zdědil Českou republiku těsně po COVIDu a na konci konjunktury. Jakýkoliv ekonomicky vyspělý stát v době růstu investuje. Česká republika nemusela, protože měla u koryta Andyho a Sofu Dluženu, takže namísto investic se vesele rozprodávaly rezervy drahých kovů, které prý byly přežitek. Česká republika vkročila do období recese bez jakéhokoliv polštáře, a poslední tři roky naučila především negramotnou populaci, že pokud jste dost hlasití a dostatečné dlouho natahujete ruku, vždy od vlády něco dostanete, abyste byli chvíli zticha.

Že se Fiala stane neoblíbeným premiérem, protože nastává období utahování opasků, bylo vesměs jasné. Na stránku druhou je pravděpodobně omluvitelné vymlouvat se na předchozí vládu po dobu jednoho roku po volbách. Později se už dostáváme do podobné křeče, jako když Babiš čtyři roky fňukal, že za ekonomickou situaci může Kalůsek, kerý zabil lidi ces padáke. Je to bezzubé a tupé. Ale je jasné, že se tonoucí stébla chytá. V tomto případě vláda pětikoalice, která bohužel většinou zůstala u planých slibů, a až nebezpečně se začíná podobat vládě Burešově. Zejména, co se nesplnitelnými sliby týče. Petr Fiala je vinen tím, že jeho vláda nejenže nedostatečně, ale navíc blbě komunikuje se svými voliči i nevoliči, a není dostatečné schopna popsat a interpretovat to, co se s Českou republikou právě teď děje, a že situace lepší nebude – spíše naopak.

Česká republika je jednoduše v hajzlu, a jakékoliv další rozhazování komukoliv na cokoliv, je jen prohlubování již tak nezvládnutelného problému, a je vlastně jen otázkou času, než se z České republiky stane druhé Řecko. To Řecko, před kterým jsme před deseti lety ohrnovali nos, a doporučovali Evropské unii, aby se na nějaký trapný přímořský stát vysrala.

Šetření se ale nekoná. Namísto toho vláda kouká přes rameno Andreji Babišovi, aby se přiučila něco z tutoriálu “Děláme laciná gesta pro nalákání jednoduchých voličů”. Andrej Babiš žral už před šesti lety před Lidlem zmražené větrníky a čobolil něco o tom, jak je Česká republika v porovnání s okolními státy drahá, a že je třeba zatočit s dvojí kvalitou potravin. A víte, co za těch šest let se situací Andrej Babiš udělal? Hovno. Protože nebyly žádné blížící se volby. A co udělá Fiala, když se podpora vlády blíží rekordnímu minimu? Správně. Odpověď znáte sami. Namísto toho, aby po dvou letech byly vidět nějaké výsledky, dozvídáme se, že za kritickou situaci může Andrej Babiš, a porovnáváme ceny a kvalitu potravin s okolními státy. Zároveň je ale Fialův výlet na dlouhé týdny tématem číslo jedna, kdy se kdekdo strefuje do Fialy, protože nikdo nic lepšího na premiéra evidentně nemá – což je poněkud zábavné i trapné zároveň. Je to takové roztomile kýčovitě tupé, jako když se komouši pokouší memovat.
To vše jen proto, že současná vláda již patrně rezignovala na to, udělat pro záchranu soběstačného Česka nutné kroky, a namísto toho zahájila kampaň na podporu Andreje Babiše do dalších voleb. Který činnost pětikoalice za čtyři pět let patřičně “ocení”. Pak se totiž teprve začne projevovat těch několik málo skutečných úspěchů, které se pětikoalici podařilo prosadit, protože ekonomika většinou není otázkou okamžitého efektu – tím spíše, pokud se jedná o moloch, jakým je státní rozpočet. Ale naštěstí bude na značkách připraven Andrej Babiš, aby si úspěch připsal k dobru.

PROTIVNÍK

Tomáš Čermák byl velmi dlouho ve stínu svého Mistra Patuika Tušla. Mnoho lidí jej pokládalo za nudnou otravnou onuci, která se jen pokouší přiživit na mnohem známější a úspěšnější logopedické hříčce v podobě svého uslintaného kamaráda, který během COVIDU trávil volný čas tím, že hrál lidem na domovní zvonky jako na zvonkohru, a v rámci svobody slova sliboval pobodání každému, kdo má na očkování a ústní hygienu jiný názor než Patuik.
A celkem dlouho jim to i vycházelo. Není tedy divu, že Pat a Mat svoji agresy průběžně zvyšovali, což vyvrcholilo v létě během pracovní doby na stavbě, kdy společně natočili stream, který popisoval možnosti konečného řešení ukrofašistů v České republice s následnou anexí zemi Ruskem.
3.8.2022 je Patuik Tušl i se svojí fuseklí Tomášem Čermákem zatčeni za šíření nenávisti a podněcování k násilí. Po dlouhých měsících, kdy Patuik Tušl vyčítal vládě, že se věnuje více Ukrajincům než českým občanům, se stát konečně začal zajímat i o Patuika Tušla, který po rozsudku může konečně pustit z hlavy problematiku drahých energií a přeživání ze dne na den.

26.10.2022, tedy téměř tři měsíce po tom, co byl rozesmátý Patuik Tušl spolešně s Čermákem zadrženi policií, stanuli oba před soudem. Patuika zastupoval neochvějný ‘Matlock’ Naxera, který pro Patuika namísto podmínky dokázal vybojovat trest v horní hranici, a tak si Patuik odnesl vyznamenání za svoji pravdu v rozsahu deseti měsíců nepodmíněně. Během následujících měsíců si obdobným způsobem Patuik nastřádal další dva roky, mimo jiného za neplacení alimentů. U Čermáka soud shledal jako polehčující okolnost fakt, že je to kokot, a ve vazební věznici se začal znovu pomočovat (čemuž se mu podařilo zbavit teprve v průběhu puberty), a jako mentálně retardovaný má sklony k teatrálnosti a snahou zavděčit se zmrdům, jako je Patuik Tušl. Patuik tak bude Tomášovi dělal mámu jen do dubna 2023, pak si musel najít penetrátora jiného, což podle všeho nebyl problém, protože si na něj brousí zuby polovina kriminálu.

Zde do příběhu naplno vstupuje fusekle Čermák, který se rozhodl přerůst svého mistra, a stát se skutečným makakem se vším všudy. Po propuštění z kriminálu začne ve velkém nakupovat ruské vlajky a navštěvovat s nimi početné demonstrace na podporu Česka na prvním místě… kde jsou většinou řečníky stalinisté, komunisté, a všelijaká jiná svoloč. Taktéž jeho písemné projevy se stávají stále radikálnější, přičemž jednoznačně a neomylně označí za strůjce všech jeho historických problémů Víta Rakušana.
V létě roku 2023 se Patuik s Čermákem setkávají znovu. Tentokrát kvůli obvinění z propagace terorismu. Patuik se podle všeho za poslední rok v kriminále radikalizoval, protože si nechal vyholit hlavu a narůst plnovous. Z dálky vypadá trochu jako obřezaný čůrák v klepetech, což domněnku jen potvrzuje. Soud zřejmě přijal Tušlovo konvertování na Islám jako polehčující okolnost, a tak Patuikovi trest nijak neprodloužil. O to větší bídu ovšem dostává Čermák, který si odnáší od soudu pozvánku do kriminálu na příštích pět a půl let.

Nabídku Normerta Naxxery ohledně odvolání Čermák v obavě z obnovení trestu smrti s díky odmítá, a poslední dny na svobodě tráví tím nejlepším způsobem, jakým umí. Vypisuje na Facebook statusy o tom, jak jsou bratři Rusové za hranicemi, přičemž si vylévá hlavu Starobrnem. Pak ovšem napadne Tomáše ta spásná myšlenka, jak z uzavřeného příběhu udělat druhou sérii, a jednoduše se vysere na to, aby do nějakého vězení nastupoval.

Bohužel očekávání, že je příliš malá ryba a nikdo po něm nebude pátrat se nenaplnilo, a tak se Tomáš již po týdnu objevuje ve zprávách a všech novinách v České republice, jako podporovatel terorismu na útěku, což je zřejmě něco, co si do životopisu buďto nedáte vůbec, nebo ano, ale s velikostí písma 200px, červené barvě, podtrženě, tučně a ve fontu Comic Sans.

Protože je Tomáš hlava a jen tak si na něj někdo nepřijde, začíná Tomáš nahodile publikovat videa, kde se vysmívá policii a Rakušanovi za jejich neschopnost dopadnout tuto druhořadou nulu. Ze strachu před Rakušanem utíká na sever směr Bělorusko, a to až do chvíle, kdy jej na konci listopadu zatknou polští policisté. A tím je vlastně příběh Tomáše kompletní. Víme, že se vrátil do České republiky 5. prosince a na Borech tedy stihl nejen Mikuláše, ale i tajného Santu, přesto zatím neznáme přesný rozsah trestu, který Tomáš za tento trip získá.

HLASOVÁNÍ

  • Hlasovat můžete až do osmé hodiny ráno 13.01.2024 (SEČ), poté se anketa automaticky zamkne.
  • Pokud vám nefunguje hlasování, stiskněte TENTO ODKAZ.
  • Po vybrání svého favorita stiskněte „hlasovat“.
  • Duplicitní volby plugin automaticky filtruje pryč. 
Hlasování v této anketě bylo ukončeno před 7 days

Který makak uteče z klece do dalšího kola?

Tomáš Čermák
61.95% / 604 hlasů
Andrej Babiš
38.05% / 371 hlasů
proti