Makak roku 2023 S04E03 – Jana Zwyrtek Hamplová vs. Jindřich Rajchl

Ve včerejším duelu jsme se rozloučili se soudruhem Smetanou. Má to vlastně trochu smysl. Zatímco postupující Pavel Zítko je oportunistická bestie, která je schopna vydělat i na prodeji zlatých zubů po babičce (obvykle je tato kratochvíle spojována s otevíráním hrobů, přičemž počet babiček a jejich pohlaví v zásadě není omezeno) a vrámci morálních zásad mu vyloženě nedělá potíže naprášit svého přítele na útěku, pokud mu z toho něco kápne, Smetana se omezil pouze na škemrání love na jeho účet a tapetování bankovního spojení kamkoliv. Ale třeba to příští rok vyjde. Máš našlápnuto, Ivane!

Který zmrd si zaslouží finálový clash of the stars?

Pavel Zítko
85.20% / 1,284 hlasů
Ivan Smetana
14.80% / 223 hlasů
proti

A je to tady. Duel, který je měrnou jednotkou pro vlhké sny s rukou v trenýrkách se stává skutečností. Poprvé v historii Makaka roku proti sobě stavíme barony všech Bídočechů, pasáky bídy a šiřitele olchokracie. Stavíme proti sobě Zwyrtek “IQ 147” Lemplovou a “na to auto jsem si poctivě vydělal” Jindřicha Rajchla! A finálového souboje se může účastnit jen jeden z nich.

VYZYVATEL

Dámy a pánové, do levého boxíku se pokouší vmáčknout všemi důvěrně známá jednotka kritické neobjektivity, Dunning-Kruger syndrom s titulem, oficiální modelka mohelnického butiku Máňa, požíračka chlebíčků, ropucha, kterou se ani po šedesáti letech zatím nikdo neodvážil políbit, třetí nejhorší autorka wogonské poezie, bojovnice za lidská práva a svobodu slova, banhamerka a umlčovatelka jiného názoru, kutilka, snažilka a jinak hyzdící domácnost velebitelka a velebydlenka, samozvaná bojovnice proti systému, šiřitelka hoaxů, zhouby a ruské propagandy, nikdy neomylná, ačkoliv občas lehce nedokonalá Jana Zyrtec Lemplová. A čistě, pokud by vám to uniklo, loňská vítězka Makaka roku, kde zvítězila o parník nad svými soupeři.

Co je tahle tragédie zač, jste se dočetli docela jistě už v naši WikiPLedii, takže si shrňme jen to, co se stalo od jejího loňského fenomenálního vítězství:

 • Jana požaduje rozdělení školních tříd na bílé a ty blbé, které si zaslouží speciální péči, aby měly děti snazší start k lopatě. Definitivně to ovšem neznamená, že by byla Jana rasistka. To ani v nejmenším. Je čistě náhoda, že jmenovala speciální třídy ausgerechnet pro cikány. Aby dokázala, že není rasistka, setkává se pár dní po čočce s cikánskými předáky, aby se jim omluvila, což je formulováno jako neomluva, a Zyrtek z cikánských předáků udělá kretény, kteří kdyby skončili v oddělené třídě, možná by z nich teď nemusela dělat kretény. Ze setkání vzniká taktéž legendární fotografie ve stylu Základní instinkt: kalibr temná bambeřice, která má sice šikovně umístěnou plastovou láhev, ta ale paradoxně rozvíjí představivost, a ani jedna varianta přitom nekončí jinak, než erektivní dysfunkcí. Protože tahle neomluva s předáky u veřejnosti a zejména zaprodaných mainstreamových médií neklapla, Jana ještě o pár dnů později publikuje fotku cikánského muzikanta, který sice mohl skončit u lopaty, ale pro jeho talent mu tuhle opovážlivost toleruje.
 • S příchodem léta se dostáváme do zajímavé situace, kdy se nerasistka Zyrtek veřejně zastává cikánské komunity v Brně, která se jen bránila na férovku drzému přivandrovalci z Ukrajiny, který se v rámci sebeobrany opovážil bránit tak nepřiměřeně, že jeden z účastníků zemřel. Společně s Lemplovou se přes noc v České republice objevil tucet nových ochránců romské populace. Mezi nimi namátkou Zdeněk Pernica, nebo třeba Tomáš Vandas, což je sice čistokrevný nácek, a má poměrně přesnou představu o tom, jak a co by se všemi, kdo mají pokožku tmavší než #e3d0b0 udělal, ale na stránku druhou tu vidíme poměrně zajímavý zvrat v ideologické pyramidě, kdy bílý Ukrajinec pro nácka znamená méně než nebílý neběloch. Naše české cikány si totiž zvládneme nesnášet a zabíjet sami. Žádné přivandrovalce k tomu nepotřebujeme. Pravděpodobně podplacený soudce nakonec přihlédne k početní převaze cikánské férovky, což bere Hamplová jako osobní křivdu, a Ukrajince propouští na svobodu.
 • V únoru Janča opět sdílí na své fanpage zaručenou informaci o tom, že ukrajinští vojáci, kteří jsou cvičeni v České republice pro boj s Ruskem, jsou přenašeči tuberkulózy. Na očividnou lež reaguje aktuální ministr zdravotnictví Válek, který označí Hamplovou za dezinformátorku. Hamplová se odkope, a žádá omluvu za označení dezinformátorka, protože když převezme od někoho informaci, kterou bez ověření dále publikuje a honí si na ni triko, ještě to neznamená, že je dezinformátorka. To dá přece rozum. Následně rozepisuje na všechny strany žádosti o to, aby se jí Válem omluvil. Všichni na Janu zvysoka serou, protože je to dezinformátorka.
 • V březnu Janě hýbne žlučí náš fórek, kdy jsme nafotošopili status, podle kterého za drobnou úplatu hnutí PRO dokáže zajistit místa na blížící se demonstraci přímo pod pódiem. Je nutné podotknout, že v nasraném statusu na její fanpage bylo podezřele málo trojteček a jiných interpunkčních vypíčeností. Je tedy poměrně pravděpodobné, že Jana jen neuhlídala SPRÁVCE LUKÁŠE, který výhrůžku napsal místo ní. Trestní oznámení mi do datovky ani po devíti měsících zatím nepřišlo.
 • Jana vydává svoji dlouho očekávanou knihu Blog/out. Obsahuje její staré texty s komentáři. Janě totiž soukromý web v roce 2021 zakázal publikovat na svém webu kraviny, což Jana vyhodnotila jako osobní útok a cenzuru, a proto se rozhodla dohledatelné články z internetu přepsat na papír. Komentáře jsou plné nesouvislých vět a překlepů z čehož je zřejmé, že celá kniha vznikla během jednoho obzvláště deštivého odpoledne, a rozhodně si nezasloužila korekci. I recenzi tohoto skvělého počinu naleznete na naší webovce. A přečetli jsme ji proto, abyste vy nemuseli.
 • V rámci absence je vyhodnocena jako Senátor s nejvyšším počtem zameškaných hodin. Ale znáte to. Když na vás zařve Černochová, že jste tupá kráva, a vaše jednání by zatáhlo Českou republiku do otevřeného válečného konfliktu s Ruskem, to se jednomu podlomí kolena. Až tak, že se dva měsíce doma točíte na židli, štupujete fusekle, na sociály vypisujete ufňukané statusy o tom, jaká jste křehká žena, zatímco svým senátorským kolegům rozesíláte doporučení, jak by v které situaci během její nepřítomnosti měli volit.
 • Zyrtec v listopadu sepisuje stížnost, neboť jí nebylo umožněno v prostorech Senátu uspořádat konferenci dezinformátorů, jejímž úkolem je bagatelizovat COVID jako takový, což zničí celý byznys Astra Zenecy, Pfizeru a Biontechu, a celá mašinerie kolem koronaviru se zhroutí jako domeček z karet. Senát konferenci zamítá, neboť je názoru, že by Parlament neměl být spojován s prezentací dezinformátorů a všelijakých jiných zmrdů. Jana se ohrazuje, že její konference není plná dezinformátorů a jiných zmrdů. Nakonec akce probíhá v Poslanecké sněmovně pod záštitou dezinformátora a zmrda Tomio Okamury, a svá bádání prezentují dezinformátoři a zmrdi, kteří očekávají, že byznys Astra Zenecy, Pfizerz a Biontechu spadne jako domeček z karet.

Že jsme na něco zapomněli? Inu, to je docela možné. Jana je profesionálka každým coulem a nevynechá příležitost k tomu, aby se střelila do vlastní nohy svojí neschopností.

PROTIVNÍK

Jindra Rajchl se v posledních letech zapsal do povědomí především tím, že se pasoval do právnického esa makaků. Mezi jeho letošní vyhrané soudy patří například loňská kauza ezokokota Jakuba Netíka, který se stejně jako Lžítko specializuje na drancování peněženek makaků prodejem podřadného zboží dotaženého z Číny, kterému je dodatečně dán punc artefaktu. Zatímco Lžítko prodává fény na čeření hladiny vody, Kuba jde více do duševní hloubky, a můžete v jeho nabídce najít například hřebík z Kristova kříže, prst svatého Jana Nepomuckého, nebo popel Johanky z Parku. Krom toho samozřejmě denně metá na YouTube kvanta kokotin, což pochopitelně nezůstalo bez povšimnutí, a tak se Netík setkal s Rajchlem u soudu. Rajchlovi se soud z nějakého důvodu podařilo vyhrát, protože dělat z lidí kretény a dudlat jejich peněženky je přece jen věc názoru, a definitivně je to důkaz toho, že právní systém v České republice je naprosto zdravý. A ano, ačkoliv se Jakubovi do užšího výběru duelistů Makaka roku postoupit nepodařilo, víme o tobě. Stal jsi se však jedním z důvodů, proč tu dnes máme Jindru!

Z posledních kauz potom věnujme obhajobu proruské špíny influencerky Jordanky Jiráskové, která se specializuje na generování hambatého obsahu pro otrlé diváky na OnlyFans, kdy se své fanoušky pokouší učit gravitačním zákonům a přetékáním koz přes různé kusy nábytku a výbavy koupelny. I v tomto případě se Jindrovi podařilo proruskou filcku očistit, z čehož je zřejmé, že Jindra má podstatně vyšší úspěšnost v obhajobě makaků, a s největší pravděpodobností se uživí sám a nemusí si nechat vyplácet odměny od tajných služeb.

Jindra je taktéž známý tím, že rozdává trestní oznámení po potkání, a aktuálně jich má na kontě více než Helena Vondráčková, když o ní někde napíšete, že je stará. Jindra jednoduše na jednu stránku tvrdí, že někoho zabanovat pro názor, je jen neschopnost přijmout pravdu, na stránku druhou si za poslední rok, kdy je vidět nejvíce, vybudoval několikatisícovou armádu zablokovaných ‘oponentů‘, kteří už mu do jeho názorů kecat nebudou. Pak je tu speciální kategorie ‘oponentů‘, kteří byli pro názor nejenže zablokováni, ale ještě jim do schránky doputoval dopis s předvoláním, protože takhle to přece v české justici funguje. Jo. A Píšu to i s tím, že Jindra při čtení těchto řádků brousí voskovku, aby usmolil nějakou tu žalobu na Paralelní listy.

Jindrovu osobnost není možná snadno popsat, částečně proto, že osobnost nemá. Jeho názorová orientace směřuje na západ. Zejména pak do Německa během druhé světové války. Myšlenkově ovšem podporuje východ, konkrétně tedy Rusko – také do období druhé světové války. Když se to zprůměruje, vznikne něco uprostřed, což by šlo pojmenovat jako Česká republika na prvním místě. Pokud Jindra během proslovu chvíli zatuhne s otevřenou pusou, je možné slyšet, jak meluzína ve škvíře mezi jeho předními řezáky hvízdá melodii Internacionály nebo Deutschlandlied. Záleží na tom, na kterou světovou stranu je právě natočený.

Jindra o sobě v poslední době dal vědět coby jaderný inženýr, ačkoliv žádné vzdělání v tomto směru nemá. To ovšem nevadí, protože jeho sociální bublina makaků mu dala na sítích dostatečně velkou podporu, a jsou společně s ním názoru, že má pravdu. A takových deset tisíc lidí se přece nemůže jen tak mýlit, no ne?

Zajímavé ovšem bylo pozorovat konflikt mezi Jindrou a “atomovou bábou“ Drábovou, která na rozdíl od Jindry papíry na řízení jaderné elektrárny má. Vznikla z toho zábavná sázka o láhev Taliskeru. Tu po nátlaku ze strany médií Rajchl nakonec přislíbil poslat, ale neposlal, protože je to čestný člověk.

HLASOVÁNÍ

 • Hlasovat můžete až do osmé hodiny ráno 20.01.2024 (SEČ), poté se anketa automaticky zamkne.
 • Pokud vám nefunguje hlasování, stiskněte TENTO ODKAZ.
 • Po vybrání svého favorita stiskněte „hlasovat“.
 • Duplicitní volby plugin automaticky filtruje pryč. 

Který olchokrat si zaslouží finálový clash of the stars?

Jana Zwyrtek Hamplová
55.56% / 974 hlasů
Jindřich Rajchl
44.44% / 779 hlasů
proti